Komnaty Gościnne I

Go down

Komnaty Gościnne I

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Sty 12, 2018 5:04 pm

~~~~
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2474
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnaty Gościnne I

Pisanie  Alysanne Targaryen on Pią Maj 18, 2018 4:10 pm

19.04.336 AC

Służba w barwach Tullych zaprowadziła ich do komnaty, która na czas ich pobytu w Riverrun miała stać się ich skromnym azylem. Naturalnie Quentyn, wyjątkowo milczący i będący w ponurym nastroju po usłyszeniu wieści o upadku Seagardu, podążał razem z nią, tak jak i część ich służby, która niosła ich bagaże by w razie konieczności mogli się przebrać w bardziej odpowiednie stroje. Komnata, jak na zamkowe warunki, okazała się być dość dobrze wyposażona i sprawiała przytulne wrażenie, biorąc pod uwagę dotychczasowe, głównie karczemne warunki, w których musiała sypiać. Nim jednak zostawiono ich samych musiała minąć dobra chwila. Służba krzątała się to w tą i tamtą by zadbać o jak najlepszy komfort dla swych gości. Ostatecznie jednak i ona zniknęła, a za drzwiami komnaty stanął ser Alran Darry z Gwardii Królewskiej, który miał zadbać by nikt nie niepokoił książęcej pary.

avatar
Alysanne Targaryen

Liczba postów : 185
Data dołączenia : 21/04/2018

Powrót do góry Go down

Re: Komnaty Gościnne I

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Maj 18, 2018 10:17 pmMaester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2474
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnaty Gościnne I

Pisanie  Alysanne Targaryen on Sob Maj 19, 2018 3:41 pmKtoś zapukał w drzwi, a na jej przyzwolenie próg przekroczył ser Alran, który powiadomił ją, że przyszły służki by zaoferować swoją pomoc, w czymkolwiek miałyby się ona objawiać. Uśmiechnęła się. Dobrze będzie się umyć i odrobinę odprężyć po długiej i wyczerpującej podróży. W końcu z Królewskiej Przystani do Rivverun był szmat drogi, który, w jej mniemaniu, pokonali w ekspresowym tempie. Poza tym trzeba się będzie odpowiednio prezentować.
- Kąpiel? Doskonale. Powinnam była sama o tym pomyśleć. Przygotujcie ją. Hmm... - Zmarszczyła nosek. - Myślę, że i mojemu panu mężowi przyda się kąpiel. Podróż była nużąca również i dla niego... - Nie była pewna czy jego miłość planuje wspólny obiad lub kolacje, ale uznała, że w gościnie tak czy siak należy się godnie prezentować. Tak więc w czasie, gdy służba ruszyła by przygotować wodę, sama zabrała się za przetrząsanie swych kufrów w poszukiwaniu stosowanego ubrania, które miała na siebie założyć po kąpieli. Dość długo wyciągała jedną suknię za drugą i na przemian przystawiała do swojego ciała i przed lustrem zadawała sobie sakramentalne pytania każdej kobiety - Czy dobrze będę w tym dziś wyglądać? A może powinnam ubrać jedwab zamiast atłasu? Czy to mnie nie będzie pogrubiać? Czy wypada ubrać jaskrawe kolory w przededniu wojny? Czy będę miała odpowiednią biżuterię, która zgra się z krojem i barwami szat? Takie i inne pytania nie ułatwiały jej wyboru i przez niezwykle długi czas wahała się między się między strojem reprezentującym bogactwo i pozycję jej rodu, a czymś bardziej skromnym, ale nie mniej wyszukanym. Ostatecznie jednak uznała, że należy znaleźć złoty środek - Spędziła już dostatecznie wiele czasu w podróży, a więc i gorszych strojach i chciała się wreszcie poczuć jak księżniczka, zwłaszcza, że była na zamku królewskim. Z drugiej strony nie sądziła, że w dobie przygotowań wojennych zostanie wydana wielka uczta, na której należało się prezentować lepiej niż zazwyczaj, a na nieco bardziej wystawny posiłek nie wypadało się przesadnie stroić. Tak więc jej ostateczna decyzja padła na atłasową, czerwoną suknię z czarnym haftem w motywy roślinne. Do tego wystarczyło dobrać, równie skromną, biżuterię. Początkowo miała zamiar założyć dość ekstrawaganckie, złote kolczyki z rubinami, ale uznała, że lannisterskie barwy będą tu źle kojarzone i zdecydowała się na nieco skromniejsze, ale wciąż eleganckie srebro z granatami. Prócz tego odpowiednie perfumy, którymi zrosi się po kąpieli i będzie gotowa na dalsze wyzwania, które przed nią czekały. Rozejrzała się po komnacie zastanawiając się przez chwilę ile czasu zajęło jej rozmyślanie nad ubiorem. Sądząc po ilości wyciągniętych sukien dość...
avatar
Alysanne Targaryen

Liczba postów : 185
Data dołączenia : 21/04/2018

Powrót do góry Go down

Re: Komnaty Gościnne I

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach