Komnata Lorda

Go down

Komnata Lorda

Pisanie  Gerold Hill on Wto Gru 26, 2017 1:39 pm

~~~~
Gerold Hill
Gerold Hill

Liczba postów : 100
Data dołączenia : 23/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Lorda

Pisanie  Gerold Hill on Wto Gru 26, 2017 2:27 pm

2 lutego 336AC

Młoda Estermontówna została odprawiona ze swoim rycerzem i garścią monet do Końca Burzy. Pozostawał jeszcze stary lord przykuty do łoża, z którym nie było co uczynić. Gerold wypytał o to dokładnie maestera i koniec końców trzeba było zająć się gospodarzem przed wyjazdem. Przecież nie spalą go żywcem razem z zamkiem, a wkrótce trzeba się ulotnić.
- Witam, wasza lordowska mość - powiedział głośno wchodząc do komnaty, po czym przysunął sobie krzesło do łoża i zasiadł na nim popijając wina. - Słyszałem o waszym dziedzicu - oznajmił. - Szczerze współczuję, że tak potraktował ojca. Człowiek, który po waszej lordowskiej mości powinien zaopiekować się tymi ziemiami, który powinien stać wczoraj na murach i bronić tego domu, a uciekł hulać po kraju - karzeł pokręcił głową ze współczuciem. - Jeśli martwisz się panie o córkę, to płynie teraz do Końca Burzy, bezpieczna pod opieką jednego z twoich rycerzy. Żadna krzywda nie spotkała jej ze strony moich ludzi, a jej niewinność pozostała nienaruszona.
Hill spojrzał na starca i upił kolejny łyk trunku. Szkoda mu było starego, mógł przynajmniej zginąć wczoraj w czasie bitwy, a tak przykuty do łoża skona widząc upadek swego zamku, ze świadomością, że jego jedyny syn to niewdzięczna kurwa szlajająca się gdzieś po świecie i swoimi obowiązkami podcierająca sobie rzyć. Przynajmniej wiedział, że córka jest bezpieczna.
- Dla waszej lordowskiej mości nadszedł jednak czas na spoczynek - oznajmił, zeskakując ze stołka i podchodząc bliżej. - Niech bogowie starzy i nowi, czy w kogo tam lord wierzy, osądzą cię sprawiedliwie - powiedział, patrząc starcowi w oczy i pchnął go sztyletem w serce.
Ostrze wytarł o pościel i opuścił komnatę. Żołnierze mieli pochować obrońców i towarzyszy obok zamku. Lord Estermonta też, miał on dostać jednak porządną mogiłę, obłożoną kamieniami coby żadne zwierzę się do niego nie dobrało. Mieli mu też zbić na szybko drewnianą trumnę i postawić jakiś prowizoryczny nagrobek. Niech wypalą na desce kto tu leży i wbiją przy mogile, wystarczy. Wśród pozostałych bezimiennych kopczyków grób lorda Estermonta wyglądać będzie niczym królewski.
Gerold Hill
Gerold Hill

Liczba postów : 100
Data dołączenia : 23/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Lorda

Pisanie  Mistrz Gry on Wto Gru 26, 2017 5:53 pm

Lord Estermont, nie mogący wstać z miękkiego łoża o własnych siłach, zwrócił spojrzenie w stronę otwierających się drzwi. Ujrzał postać uzbrojonego karła, lecz jego twarz nie ukazała żadnych emocji. Wydawałoby się jakoby wszystkie mięśnie w jego ciele nagle zanikły. Na szczęście był w stanie wysłuchać ostatnich słów przed swą śmiercią. Mało tego, postanowił wciąć się resztkami sił pomiędzy zdania Hillsa.
Mój syn... – Najwidoczniej te słowo wzbudziło w nim pewne emocje. Na nieszczęście nie wiadomo, czy gniew czy radość, czy może nawet obojętność. Wtem nie odzywał się przez krótką chwilę, więc karzeł znowu zaczął mówić, aż starzec przerwał mu raz jeszcze – On musi wiedzieć... - Chrząknął ledwo słyszalnym głosem.
Wtem przy kończącej się wypowiedzi Gerolda, nadszedł czas na zadanie ostatecznego ciosu. Sztylet przebił klatkę piersiową mężczyzny, muskając jego serce. W ciągu ostatnich pięciu sekund do śmierci, zdołał jeszcze wyszeptać – Wiedzieć, że tak naprawdę jest.. - Umarł.
Następnie pochowano go, powiedzmy, że godnie. Bez porównania dla pozostałych ludzi. Bękart mógł zebrać swych ludzi i odpływać. Zaczął także szukać uzbrojenia, które znalazł w pełnej liczbie w zamkowej zbrojowni.
Jeżeli chodzi o córkę Estermonta, nie było sprzeciwu. Zszokowana, niepewna siebie, odnalazła w słowach krasnala małą nadzieję. W duchu modliła się, by bezpiecznie dotrzeć do Końca Burzy i już nigdy nie ujrzeć szkaradnej twarzy małego człowieka.
Szept.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Komnata Lorda

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach