Przedpola Zamku

Go down

Przedpola Zamku

Pisanie  Gerold Hill on Pon Gru 25, 2017 9:27 pm

~~~~
avatar
Gerold Hill

Liczba postów : 62
Data dołączenia : 23/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Przedpola Zamku

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Gru 25, 2017 11:12 pm

Wraz z zamętem wywołanym u podnóży portu, odważny krasnal posłał oddziały łuczników oraz pieszych z taranem pod mury zamku. Łuczników ochraniały specjalnie przygotowane w Pentos osłony. Bądź, co bądź musieli podejść na odpowiedni dystans, by rozpocząć ostrzał. Jednakże sam wynik był znany od początku bitewki. Przewaga łuczników była zatrważająca, bowiem ich stosunek wynosił prawie jedną piątą. Dodatkowo kompania Gerolda była bardziej wyszkolona. Kierowały nią także wysokie morale, czego nie można powiedzieć o Estermontach.
Posłano więc najszybszym krukiem o pomoc do króla Ziem Burzy - Durrana Baratheona. Nie potwierdzono jednak, któż taki właściwie ma zamiar przejąć zamek. Wszak żołnierze Hillsa nie nosili żadnych oznaczeń. Wówczas napisano jedynie o samym fakcie ataku, a samych atakujących postawiono pod wielkim znakiem zapytania.
Oprócz łuczników, murów broniło jedynie garść zbrojnych. Przy dystansie, który pokonali piesi nie starczyło czasu, by przygotować gorącą smołę. Zdały się jednak kamienie. Tutaj także warto napomnieć, iż lepiej wyszkolony oddział uzyskał o wiele większą skuteczność. I choć mury szły na plus dla obrońców, tak ciężko było im uchronić się przed masą zbójów.
Lord Estermont podjął decyzję, o nie wycofywaniu swoich ludzi z kamiennych ścian. Wtem łucznicy Gerolda zaprzestali gradobicia, coby swoich w dupę przypadkiem nie trafić. A rezultat? Cóż, krasnal nie szczędził nikogo, jednak część swych będzie musiał głęboko zakopać.
Wkrótce na kamienne mury zamku dostali się dobrze wyszkoleni ludzie Hillsa. Raz za razem ściągali niewielką grupkę zbrojnych żółwi. Na nic zdał się także taran, bowiem przejęcie Zielonego Kamienia od wewnątrz okazało się szybsze. Bramę zwyczajnie otworzono. A to, co Gerold pocznie z dworzanami i zwykłymi robolami, zależy tylko i wyłącznie od niego.


Rezultat bitwy o Zielony Kamień:

Straty Estermont:

 • 26 łuczników (I) na murach
 • 51 zbrojnych (I) na murach
 • 23 zbrojnych (I) w porcie
 • 10 rycerzy domowych (I) na murach
 • Zamek został przejęty przez Gerolda Hillsa
 • Okręty zostały przejęte przez Gerolda Hillsa
  Z czego: 57 rannych

Straty Gerold Hills:

 • 3 łuczników (II) na polu
 • 27 najemników (I) na murach
  Z czego: 17 rannych


Szept.
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1307
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach