Ulice Królewskiej Przystani

Go down

Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Atlovart on Pią Gru 22, 2017 10:36 pm


***

Wszelkie drogi stolicy. Szerokie i wybrukowane główne szlaki, a także ciasne i ciemne zaułki.
avatar
Atlovart

Liczba postów : 120
Data dołączenia : 23/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Atlovart on Pią Gru 22, 2017 10:51 pm

24 Stycznia 336 AC

Nauczony doświadczeniem przy pozbywaniu się łupów z Dorzecza, Atlovart po sutym śniadaniu wyruszył w miasto już z rana, biorąc ze sobą coś na drogę i Svena do towarzystwa. Może i nie pomagał w dobijaniu interesów, ale spacerując po mieście człowiek przynajmniej miał do kogo gębę otworzyć.

Cel wędrówki był, stwierdzić by można - niekoniecznie jednoznaczny. Właściciel przybytku Czarne Słońce już właściwie ponad miesiąc temu miał zamiar rozwinąć interes, przez co ruszył na trakt, by nieco zarobić, a nie miał nawet określonego miejsca, które by chciał zakupić - ogromne niedopatrzenie... chociaż może to i dobrze. Jeszcze by się napalił na konkretne miejsce, które po jego powrocie już dwa razy zmieniłoby właściciela. Dlatego też ruszał teraz - w pełni sił, wypoczęty i z chłodnym umysłem. Pieniądze zaś zostawił zamknięte w karczmie, bo chyba spaliłby pół miasta, gdyby ktoś oskubał go z trudno wypracowanych oszczędności. Miał ze sobą ledwie nieco srebra i miedziaki.

Plan Atlovarta był prosty i bazował na tym, co mężczyzna posiadał, a posiadał czas. Mając to na uwadze, wmiast udawać się od razu do pośredników, miał zamiar przemierzyć ulice stolicy w poszukiwaniach na własną rękę. Interesowało go kupno przybytku, najlepiej w bogatej dzielnicy - chyba, że okaże się, iż to nie na jego kieszeń - co mogło obejmować zarówno opuszczone i zabite dechami budynki, jak i wciąż prosperujące, lecz ledwo wiążące koniec z końcem miejsca. Nigdy nie wiadomo, kiedy trafi się okazja. Atlovart gotów był spędzić na poszukiwaniach przynajmniej dwa, może cztery dni, zależnie od skutków. Miasto było ogromne, więc liczył na to, że coś intratnego się trafi.
avatar
Atlovart

Liczba postów : 120
Data dołączenia : 23/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Gru 27, 2017 5:19 pm

27 stycznia 336AC

W czasie trzech dni poszukiwań Atlovart znalazł oferty, które powinny stanowić zadowalająca pulę do wyboru. Pierwszego dnia wprawdzie znalazł podupadającą karczmę w średniozamożnej dzielnicy, jednak jej właściciel nie miał zamiaru sprzedać lokalu i chciał walczyć do końca. Chyba, że jakaś siła perswazji zmieniłaby jego zdanie... Poza tym podczas dalszych wędrówek ulicami dawnej stolicy udało mu się znaleźć opuszczony, dwupiętrowy budynek w jednej ze średniozamożnych dzielnic, w całkiem dobrym stanie. Cena zakupu wynosiła równe cztery setki złotych smoków. Trzecie znalezisko było jednak prawdziwym fenomenem. Trzypiętrowy budynek w bogatej dzielnicy miasta, w równie dobrym stanie co ten poprzedni. Wyjściowa cena ustanowiona była przez sprzedawcę na pięćset sześćdziesiąt smoków.Maester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2231
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Atlovart on Czw Sty 04, 2018 7:24 pm

Gbur, cham, prostak, pizda, a nie przedsiębiorczy człowiek. Chuj kurwa! Nie chce sprzedać? Zobaczymy co powie, jak Atlovart wróci tu za jakieś dwa, trzy miesiące z wozem pełnym złota, a ta namiastka przybytku wciąż będzie przynosić straty. Wparowanie w nocy z Roshem i sklepanie typka teoretycznie przyspieszyłoby wykup "lokalu", ale to nie Dorzecze, więc należało się już trzymać z prawem, a nie stać naprzeciw niego. Zaś co do pozostałych lokali... Atlovart nie bez powodu trzymał "pod łóżkiem" sporą sumkę, a oba lokale go zainteresowały. Ten w bogatej dzielnicy przy dobrej ręce mógłby przebić i Czarne Słońce, za to ten znaleziony jako drugi mógłby stać się nieco tańszą wersją, dostępniejszą dla szerszego grona, co spopularyzowałoby biznes najemnika. 

Atlovart już jakiś tydzień temu próbował zastać swego przyjaciela - kupca, który sporo podróżował, ale z przystankiem w Królewskiej Przystani właśnie. Ten pewnie po starej znajomości lub uczciwy procent pomógłby najemnikowi w kwestii wykupu. Jeśli zaś go nie było, to najemnik ruszył do swojego drugiego znajomego - także kupca, lecz osiadłego w Królewskiej Przystani na stałe. Zawsze to jakaś pomoc. Następnie zaś miał zamiar wykupić oba przybytki, zaczynając od droższego. W głowie było mu także znalezienie ekipy, która wyremontowałaby je na modłę Czarnego Słońca, a na koniec znalezienie pracowników. Co by mieć nieco więcej kontroli, Atlovart planował już dać do każdego z nowych przybytków przynajmniej po jednej zaufanej osobie ze starej kadry Słońca. Oczywiście zależało także na czasie, więc nim wcześniej dałoby się wszystko zapiąć na ostatni guzik, tym lepiej.
avatar
Atlovart

Liczba postów : 120
Data dołączenia : 23/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Sty 05, 2018 1:46 am

Znajomy kupiec Atlovarta był akurat w Królewskiej Przystani i - bez pobierania żadnej opłaty - pomógł mu zakupić oba budynki. Niestety nie udało mu się wytargować zniżki. Od razu pomógł również karczmarzowi oszacować koszt drobnych napraw i remontów. Nowe nabytki były w dobrym stanie, jednak było kilka szczegółów do poprawy. Nie były rzecz jasna rzucające się w oczy lub konieczne do funkcjonowania, ale podobno miały to być ekskluzywne - a przynajmniej porządne przez duże P - lokale. Późnej mężczyzna zaoferował wysłuchać Atlovarta i wycenić ile kosztowałoby go rozpoczęcie pożądanych interesów w obu lokalizacjach. Ekskluzywnej karczmy w bogatej okolicy i porządnej, zadbanej oberży w tej średniozamożnej.
Maester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2231
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Atlovart on Pią Sty 05, 2018 8:29 pm

Zaangażowanie znajomości okazało się trafnym posunięciem. Jeśli tak znamienity kupiec nie wytargował nic ponad początkową cenę, to Atlovart pewnie musiałby jeszcze dopłacić. Szacowanie kosztów, czy pomoc w organizacji rzeczy wszelakich była wręcz niezastąpiona. Przed najemnikiem stanęło jednak kilka decyzji, toteż nie było sensu zwlekać i należało coś zadecydować i mieć nadzieję, że wybór był odpowiedni.


avatar
Atlovart

Liczba postów : 120
Data dołączenia : 23/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Lut 18, 2018 2:12 pm

25 marca - 10 kwietnia 336AC

W Królewskiej Przystani doszło do... fali podpaleń. Dwadzieścia trzy pożary budynków wywołane przez - z początku - nieznanych sprawców nie przyczyniły się do wielkich szkód w mieście, ugaszone w miarę sprawnie nim objęły ogniem coś więcej niż tylko sąsiednie zabudowania, jednak z pewnością zasiały trochę chaosu oraz niepokoju w mieście szykującym się do wojny. Dwie z grup udało się zresztą złapać, a także jakieś pojedyncze indywidua, jednak nikt z nich nie wiedział dla kogo pracuje, chociaż rzeczywiście potwierdziło się, iż dla kogoś na pewno. Podejrzenie padało oczywiście na Shireen Baratheon lub Durrana Baratheona, z których jedno już zaatakowało jego królestwo, a drugie gromadziło na granicy wojska. Oczywiście podejrzenia te nadeszły z późniejszymi atakami, gdy pojawiły się informacje o poczynaniach obu Jeleni.
Decydującym dowodem na sabotaż było uszkodzenie machin wojennych umieszczonych na murach stolicy. Złapanych ludzi czekała egzekucja w celu zastraszenia ich współpracowników, a także pokazania mieszkańcom, i straż czuwa, a zdrajcy nie pozostaną bezkarni. Złote Płaszcze wzmogły również czujność na murach i w pobliżu machin, spichlerzy, studni oraz koszar. Wystawiono również dodatkowe straże przed gmachem Cechu Alchemików. Co ciekawe nikt nie powiązał z sabotażem odrobinę większej ilości karczemnych burd jakie ostatnio zajmowały część rąk straży miejskiej.


11-15 kwietnia 336AC

Pod stolicą wznosiło się już miasteczko namiotowe wojsk zebranych przez króla Daemona. Siły Targaryenów, Hayford, Stokeworth i Rosby, a wkrótce nadejść mieli kolejni. Jeżeli Baratheon myślał, że będzie mógł nadejść i oblegać miasto głodząc jego mieszkańców, to był w wielkim błędzie... Ataki podpalaczy i próby sabotaży sprzętu nie zdarzały się już w tym czasie.


16-18 kwietnia 336AC

O starych składach króla Aerysa wiedzieli alchemicy, ale ci byli bardzo lojalni krwi smoka. Zdarzyło się jednak wiedzieć o nich również kilku ludziom współpracującym z cechem w kwestii zapewnienia zaopatrzenia, żywności i innych podobnych rzeczy. Jeden z nich nie był już tak lojalny i mieszek złota przekonał go by zapewnić odpowiednie informacje sabotażystom chcącym skraść kilka dzbanów dla wywołania zamieszania w stolicy. Atak przypuszczono na trzy składziki z sieci rozmieszczonej pod całym miastem. W czasie dwóch ataków spiskowcy musieli zbiec zauważeni przez straże... Trzeci, w Zapchlonym Tyłku, zakończył się cichym usunięciem wartowników i dostępem do składziku. Bardzo niestabilnego składziku, o czym ktoś niebędący alchemikiem wiedzieć nie mógł. Jedno małe potknięcie... Jeden błąd... I substancja mogła eksplodować... Zrządzeniem losu ten błąd nastąpił, a wybuch jednego dzbana wywołał reakcję łańcuchową prowadząc do eksplozji pozostałych. Wszyscy sabotażyści zostali spopieleni w mgnieniu oka, podobnie okoliczne zabudowania. Krzyk i terror zawładnęły nocą... Pożar szalał przez następne dwa dni nim został opanowany, a zgliszcza dogasły. Na szczęście jedynie niewielka część budowli w samym sąsiedztwie Zapchlonego Tyłka ucierpiała, slumsy zaś spłonęły całe. Tam gdzie niegdyś stała największa nora Królewskiej Przystani, teraz znajdował się jedynie popiół i zgliszcza.


19 kwietnia 336AC

Lud zebrał się pod siedzibą cechu alchemików, wściekły za wywołany przez dziki ogień pożar. Król skutecznie jednak rozpędził zbieraninę wykorzystując argument zgromadzonej pod murami armii by obyło się bez rozlewu krwi.


Maester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2231
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Maj 05, 2018 8:38 pm

9 maja 336AC - noc

Gildia Alchemików opuściła Królewską Przystań. Niektórzy wprawdzie chcieli zostać, jednak przywódcy zakonu wiedzieli, że nie mogą pozwolić na coś takiego. Sekretów ich organizacji strzeżono od tysiącleci, a teraz wszystko to byłoby zagrożone przez grupkę członków mających czelność by okazać niesubordynację. Zdrajcy zostali... unieszkodliwieni. Mogli pozostać w swoim mieście tak jak sobie życzyli - już na zawsze. Gildia natomiast miała zmienić położenie by móc rozwijać się dalej, ewoluować. Ciekawsza perspektywa niż kolejne lata ograniczeń, nudy i pogardy pod rządami jeszcze jednego Baratheona - który w dodatku dzierżył ten sam banalny młot co poprzedni - lub samobójcza misja, która zagrzebałaby ich nietuzinkowy intelekt pod gruzami. Znalazł się jednak jeden, który ranny umknął woli swoich przełożonych.
Mądrość Manan musiał dojść do siebie, jednak w końcu udało mu się dotrzeć tam gdzie chciał - do jednego ze starych składów króla Aerysa. Zostawiając za sobą pochodnie na ziemi podszedł do najbliższego z dzbanów i ostrożnie otworzył pojemnik, uśmiechając się, gdy jego wzrok spoczął na powierzchni Substancji. Cofnął się i podniósł swoje jedyne źródło światła z ziemi, zbliżając się z nim do naczynia. Ostatni upiorny uśmiech rozciągnął się na twarzy alchemika, po czym pochodnia opadła do naczynia...
Wielki wybuch wstrząsnął Królewską Przystanią, gdy jęzory zielonych płomieni wystrzeliły spomiędzy ziemi pod Wielkim Septem Baelora. Dziki ogień wystrzelił przez okna i drzwi, aby niezaspokojony rozsadzić ledwie ułamki sekund później kamień potężnej budowli. Okoliczne zabudowania również ucierpiały, czy to poprzez znalezienie się w strefie rażenia eksplozji, czy też później, gdy płonące resztki wysadzonych budynków zaczęły opadać na okolicę. Szczęśliwie noc była chłodna i pochmurna, delikatna mżawka zwilżyła miasto i wciąż nad nim panowała. W połączeniu z szybką reakcją mieszkańców pozwoliło to zahamować pożar nim mógłby wymknąć się spod kontroli i spopielić większą część Królewskiej Przystani. Niestety Wielki Sept oraz jego najbliższe sąsiedztwo były nie do odratowania.

Maester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2231
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Arjan Estermont on Pon Sie 27, 2018 11:56 am

6 Czerwca 336 AC

Zaraz po wyjściu z karczmy, rycerz kazał swemu giermkowi wybrać jednego ze zdobytych koni od bandytów. Będzie im służył jako tragarz. Ruszyli oni w kierunku rynku, gdzie stamtąd będzie najbliższej do wszelakiej maści rzemieślników. Ich pierwszym celem był zbrojmistrz. Żółw podczas akcji na wsi stracił swoje główne narzędzia do zabijania z siodła wierzchowca. Mianowicie chciał zakupić dwie długie włócznie oraz ostrą kopie. Miał on także uszkodzony hełm od ciosu młotem bojowym, więc Arjan chciał na jego miejsce kupić jakiś naprawdę porządny armet z pawimi piórkami, a swój stary i wygnieciony basinet sprzedać. Stal zawsze w cenie. Wtedy przy okazji Estermont sprzedał mu dwie pełne średnie zbroje, czyli zapewne kolczugi. Wychodząc od takowego mieszczanina, napotkał kramik ze smażonymi pysznościami, więc niebieskooki zakupił dla giermka i siebie po smażonej kiełbasie z dodatkiem cebulki. Niebo w gębie. Następnie popytali się w mieście, czy ktoś tutaj stacjonarnie sprzedaje rumaki bojowe, bo chętnie takowego rycerz by zakupił. Miał on w końcu swego Groma, rumaka dla giermka oraz dwa obce, więc wolał jednego rumaka bojowego na zapas. Wtedy po drodze usłyszał o tatuażyście, który bardzo go zaintrygował. W końcu każdy szanujący się wielkolud powinien mieć tatuaż. Po obejrzeniu spektaklu cyrkowców na ulicy, chciał takowy tatuaż sobie zrobić. Przez cały czas miał oko na swoją sakiewkę.
Skrócik:

Zakup
- Kopia i Dwie Włócznie
- Rumak Bojowy
- Tatuaż na całe prawe ramię
- Jedzenie po drodze
- Rzucone jakieś cztery jelonki dla artysty po drodze
Sprzedaż
- Trzy średnie zbroje
- Trochę uszkodzony hełm ciężki
Po drodze
- Słuchanie plotek, które mogłyby interesować rycerza
- Jakiś ciekawy przedmiot do zakupu?
- Przekazanie dwóch smoków na odbudowę świątyni
- Zamienić srebro na smoka


Ostatnio zmieniony przez Arjan Estermont dnia Pon Sie 27, 2018 2:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Arjan Estermont

Liczba postów : 149
Data dołączenia : 08/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Sie 27, 2018 12:55 pm

Szukając warsztatów kowali i zbrojmistrzów Arjan naturalnie trafił na Ulicę Stali, gdzie prawie wszyscy podobni rzemieślnicy mieli swoje warsztaty. Droga wspinała się w górę Wzgórza Visenyi, czym wyżej tym droższe i cieszące się lepsza renomą zakłady można było znaleźć. Naszego rycerza interesował jednak po prostu porządny sprzęt bez przesadnych udziwnień, a także sprzedanie garści uszkodzonego rynsztunku, nie było więc co wspinać się na samą górę. Tam rycerz spokojnie sprzedać mógł ekwipunek po banitach - oczywiście nie po oryginalnej cenie takiego towaru, jako że był podniszczony i używany - oraz kupić dobrej jakości uzbrojenie wraz z pięknym, nowym hełmem dla siebie. Pióra sterczące z jego nowego nakrycia głowy prezentowały się dumnie. Wychodząc trudno niestety było o kramik na Ulicy Stali, acz znalazł się obnośny handlarz z zawieszoną na szyi tacką, zaś oferowane kiełbaski wciąż były ciepłe.
- Kiełbaski! Ciepłe kiełbaski! Tanio, tanio! - krzyczał zachęcając klientów. - Taniej nie znajdziecie, albo gardło sobie podrzynam!
Podczas poszukiwań rumaka Arjan rzucił kilka srebrników grającemu na ulicy grajkowi, który kłaniał się z wdzięcznością prawie całując ziemię. W końcu niewielu dawało tak dobre napiwki. Spotkał również kilku braci brunatnych zbierających fundusze na odbudowę septu w mieście. Biedny, Wielki Sept Baelora został wysadzony w powietrze dzikim ogniem, wraz ze statuą błogosławionego króla. Plotka głosiła, że to wyklęci przez Wielkiego Septona Targaryeni ośmielili się uczynić coś takiego, co mogło jedynie podsycić gniew Wiary skierowany w ich stronę. Arjan zaś rzucił braciom aż dwa złote smoki - majątek! - co spotkało się z ich wielką wdzięcznością i zapewnieniami, że będą modlić się za niego do Wojownika. Niestety rumaka bojowego na sprzedaż nie szło znaleźć. Wszak wojna szalała od miesięcy. Usłyszał jednak, że dobrego, ale zwykłego konia uświadczyłby na targu w północnej części miasta.
Co do plotek, mówiło się w mieście, że armia Targaryenów rozbiła na północy wojska Shireen Baratheon. Co do losu samej córki Stannisa krążyły już dziesiątki różnych historii, uciekła, zginęła w walce lub przez egzekucję, pojmano ją, kto wie... Nie było za to wiele kontaktu z armią księcia Lyonela, wozy i zapasy wysyłane w ich stronę padały ofiarami ataków, a kontakt był poważnie ograniczony. Wiadomo było, iż książę ostatnio oblegał Antlers. Ze wschodu natomiast nadeszły wieści o zwycięstwie Czarnej Zatoki nad Pentos i sprawnym zajęciu miasta. Ludzie na ulicach zastanawiali się czy oznacza to, iż król Aegon ponownie wyśle swoje siły na kontynent by wesprzeć Baratheonów w uporaniu się z ich wrogami.
W międzyczasie Arjan odnalazł tatuażystę i mógł sprawić sobie ładny malunek na ramieniu. Czy gdzie tam chciał...


Zakupy:
Wydatki:
- Kopia + 2 włócznie = 430SJ
- Jedzonko = 2SJ
- Ładny, ciężki hełm z piórami = 120SJ
- Tatuaż = 100SJ
- Darki na artystę = 4SJ
- Datki na Wiarę = 2ZS
Razem: 2ZS i 656SJ

Zyski:
- Trzy średnie zbroje = 4ZS
- Uszkodzony hełm ciężki = 80SJ
Razem: 4ZS 80SJ

Bilans: -176SJ

Maester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2231
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Arjan Estermont on Pon Sie 27, 2018 7:19 pm

- Targaryen dokonał tego wybuchu? - Spytał, wsadzając przy tym pancerne kciuki za swój rycerski pas. Spojrzał tak na bok i syknął gniewnie. - Chędożony diabeł. - Następnie splunął na bruk. Sam zakup i sprzedaż sprzętu przebiegł w miarę dobrze, nie było co narzekać. Złoto się zgadzało. Nawet tatuaż jaki chciał zrobić, wyszedł zacnie. Gdyby chciał, to mógłby teraz sobie pójść na panienki, ale może innym razem. Po drodze zaszli do jakiegoś kramiku, gdzie sprzedawany był gulasz, więc rycerz kupił po miseczce, dla siebie oraz Rickarda, rozmawiając przy tym z mieszczaństwem oraz podróżnymi. Dowiedział się on mianowicie, że konwoje armii Baratheonów są napadane. Robota zbrojnych jak nic. Rzucił w duchu posępnie, po czym słuchał dalej. Shireen Baratheon? To ona w ogóle żyła? Taka informacja strasznie go zaskoczyła, nie mówiąc też o tym, że prowadziła wojnę i właśnie przeprowadzała bitwę z Ziemiami Korony! Wygląda na to, że ta wojna za szybko nie zamierzała się skończyć. Estermont po zjedzeniu gulaszu, wypytał jeszcze ludzi, czy tu przypadkiem nie został jakiś garnizon żołnierzy Ziem Burzy. Olbrzym chciał tam mianowicie się przejść, poprosić o rozmowę tutejszego dowódcy. Możliwe, że takowy był nawet w Czerwonej Twierdzy. Chciał mianowicie z nim porozmawiać na temat obecnego stanu wojny i dowiedzieć się więcej konkretów, przykładowo obecny ciąg zaopatrzeniowy, ponieważ wielkolud zaoferował pomoc w obronie takowych konwojów. Rzekł, że w karczmie ma jeszcze pół tuzina zaprawionych w boju ludzi. Co jak co, ale o swój rycerski honor trzeba dbać i walczyć za swe królestwo, wiarę, honor oraz zemsty za swój ród!
avatar
Arjan Estermont

Liczba postów : 149
Data dołączenia : 08/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Sie 27, 2018 8:37 pmMaester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2231
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Payten on Pon Wrz 03, 2018 2:21 pm

7 Czerwca 336 AC

Był poranek, słońce dopiero wschodziło zza horyzontu a miasto powoli budziło się do życia. Na ulicach można było usłyszeć krzyki miejscowych kupców i rzemieślników otwierających swoje kramy i sklepy w budynkach przylegających do ulicy. Przechadzający się po ulicach ludzi, gdyby tylko podnieśli głowy, i nie zostali oślepieni przez padające promienie światła, mogli by dostrzec Paytena siedzącego na jednym z dachów. Chłopak obserwował budzące się do życia miasta przewracając między palcami naszyjnik zwisający z jego szyi. Gdy ruch stawał się coraz większy, chłopak wstał poprawiając swoją koszulę. Stojąc na szczycie dachu zwrócił uwagę paru gapiów ale nie mogli napatrzyć się zbyt długo, chłopak zaczął swoją wędrówkę na ziemie. Schodził tą samą drogą którą wszedł, będąc już na bezpiecznej odległości puścił się i spadł na ziemie by zaoszczędzić parę sekund. Po poprawieniu ubrania i sprawdzeniu czy buty się nigdzie nie zabrudziły ruszył w stronę głównej ulicy. Nie szedł szybko, jego krok był powolny. Ludzie wokół mogliby go uznać za kogoś kto pierwszy raz jest w tak dużym mieście. Payten kierował się w powoli w stronę karczmy w której miał spotkać się ze swoim "nauczycielem". Szedł powoli ponieważ miał się z nim spotkać późnym wieczorem. Chłopak miał nadzieje że w trakcie czekania wydarzy się coś ciekawego. Jeżeli nic ciekawego się nie działo, chłopak zaszedł do karczmy wcześniej i obserwował karczemnych gości.
avatar
Payten

Liczba postów : 9
Data dołączenia : 21/08/2018

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Mistrz Gry (J) on Nie Wrz 09, 2018 10:29 pm

Tak, poranek był cieplutki, a co za tym idzie, mieszczanie na pierwsze promienie słońca poczęli wstawać. Panie domów zaczęły otwierać okiennice swych domostw, wywieszając przy tym na linkach pranie. Mężczyźni natomiast ruszali najczęściej po śniadaniu, do swych ukochanych robótek. Jedni kupczyli, drudzy zajmowali się swymi rzemiosła, trzeci zajmowała się bardziej zajęciami ulicznymi, poczynając od prostych sztukmistrzów, kończąc na istnych szarlatanach, sprzedających chłam za spore pieniądze. Najwięcej hałasu o takiej porze wywoływali piekarze, w końcu ciepły chleb i bułeczki muszą być sprzedane. Nastroje w mieście natomiast były dość ponure. Ludzie jeszcze się nie przyzwyczaili do zmienionej władzy, dwóch ogromnych wybuchów składu dzikiego ognia oraz okresu wojny. Gdy nasz mężny Payten zszedł po prawym boku kamiennicy do uliczki, mógł natrafić swymi butami na...bruk. Następnie ruszył się na ulicę, wypatrując przy tym ciekawych rzeczy.
- Sio! Sio mi tu z drogi! - Młodzik usłyszał za sobą trzask paska za plecami. Zauważając, co to jest, młody złodziejaszek od razu zszedł temu z drogi. Mianowicie brodaty woźnica próbował przebić się przez ulice ku bramom miasta, a przynajmniej na to wyglądało. Wóz był pusty. - Won! Bo rozjadę!
Inni ludzie bez gadania schodzili mu z drogi i chyba tyle z ciekawszych rzeczy. Chyba że chciał podsłuchać codziennych rozmów czy też ploteczek. Przed samym wejściem miejsca spotkania stał wysoki, szeroki jak dwóch mężczyzn i łysy człek ubrany w biało-czarną kurtę. Miał mnóstwo noży za pasem oraz nieprzyjemne spojrzenie. Payten wszedł do karczmy
avatar
Mistrz Gry (J)

Liczba postów : 381
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Re: Ulice Królewskiej Przystani

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach