Mokry Las

Go down

Mokry Las

Pisanie  Ivan z Mokrego Lasu on Sob Gru 16, 2017 12:46 am

Jeden z najpoważniejszych ośrodków wiejskich w regionie, południowo-wschodniego królestwa Przeprawy. Na wioskę składa się drewniana palisada, z piaskowymi umocnieniami. Wewnątrz osady, znajduje się kilkadziesiąt domostw, a w każdym spora liczba mieszkańców. Obok drewnianej zapory, znajduje się ogromny młyn, prowadzony przez Maćka. A dalej, jest wybudowany duży warsztat, kowala. Obok dworku Ivanovicków, znajduje się spichlerz, do którego znoszone jest jedzenie, i stamtąd wydawane.
Dworek Ivanovicków, nie wygląda jakby miał należeć do rodu szlacheckiego, jest to chałupa, lepiej ocieplona, wybudowana z solidniejszego drewna i dwie ściany domu są całkowicie murowane, dodatkowo nie ma strzechy na dachu. Dworek jest dość dużych rozmiarów, ale w końcu żyje tam sporo ludzi, więc nikogo to nie dziwi.
Podatki z tej wioski, napływają regularnie do skarbca Króla Freya.
avatar
Ivan z Mokrego Lasu

Liczba postów : 17
Data dołączenia : 10/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Mokry Las

Pisanie  Ivan z Mokrego Lasu on Sob Gru 16, 2017 6:51 pm

7 stycznia, 336 ACPoprzedniego wieczora, pod mury Mokrego Lasu, przybyło niewielkie poselstwo z okolicznej wioski, Kruczych Wideł. Pora była już dość pora, toteż sołtys postanowił, na początek uraczyć swoich gości chlebem, solą i dobry piwem, żeby potem przygotować im pierzynę, do wypoczynku. Następnego dnia, zarządca wioski, postanowił przyjąć ich w swoim dworku i wysłuchać do mają do powiedzenia, nie odbywało się to jednak jak w zamku, bowiem każdy chłop był na równi, według Ivana. Wszyscy zasiedli przy stole, na takich samych krzesłach, bez dzielenia się na ważne i ważniejsze miejsca. Na stole zaś stało, wyśmienite chłopskie jedzenie i mała beczułka piwa, które było przyrządzane przez tutejszego Chmielmajstra, jak był żartobliwie nazywany wśród pobratymców.
- Dziękujemy Panie, za taką gościnę dla nas. - odezwał się poseł i skłonił się, przyciskając swój czepiec do piersi. Ivan, wyszczerzył wtedy oczy i trzasnął pięścią w stół.
- Żodyn ze mnie Pan, ćwoku! Jam chłop, taki jak ty. - powiedział lekko rozeżłony, a poseł się trochę zlękł. - D-dobrze, Ivanie. Przychodzimy ze sprawą,
bo najbliższy zamek daleko jest, patroli ostatnio mało, a bandyci się rozeźlili na nas i napadajo nas na trakcie, lub dziewki z pola zabierają, potem oddają, ale no zhańbione.
- powiedział.
- No to bym prosił, żeby twoja Ludowa Milicja, zrobiła z nimi porządek, da się? - spytał w końcu. Ivan, spojrzał na niego spod kąta i zapalił swoją fajkę, chwilę myśląc.
- No dobra, pójdziem. - powiedział zwięźle, wstał od stołu i poprawił pas, do którego po chwili przytroczył swój toporek. -No to idziem? - zapytał się i wyszedł z dworku, żeby zwołać dwudziestu chłopaków z Ludowej Milicji, a gdy byli gotowi, poszli zlać wroga, na kwaśne jabłko, a może też wziąć ich w niewolę.

avatar
Ivan z Mokrego Lasu

Liczba postów : 17
Data dołączenia : 10/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Mokry Las

Pisanie  Ivan z Mokrego Lasu on Wto Gru 19, 2017 8:44 pm

14.01.336
Od pomocy sąsiadom minął już prawie tydzień. W ciągu poprzednich dni, odbył się wielki Narodowy Pogrzeb i wielka stypa, a nawet jeńcy dostali wtedy więcej owsu niż zazwyczaj. Gdy uroczystość się zakończyła, więźniowie zostali wyznaczeni do pomocy rodzinom poszkodowanym, przy pracy używali tylko tępych narzędzi lub własnych rąk, natomiast zawsze byli pilnowani.
Był to niedzielny wieczór, Ivan siedział przy otwartym oknie, za swoim biurkiem i popalał fajkę, wypuszczając powoli dym z ust. Zastanawiał się nad pewnymi rzeczami, w końcu wymyślił, kazał przyjść dwóm swoim synom i wydał im polecenia, sam nie chciał chodzić, bo nogi miał stare i po prost mu się nie chciało.
- Niech no nasz kowal, wykuje dla tylu milicjantów ile da rade, jakieś osłony na głowy, niech wzoruje się na tych hełmach, co to młody ostatnio je kupił. - powiedział do młodszego i machnął ręką, żeby odszedł. Został teraz tylko z najstarszym synem, spojrzał mu w oczy i się zamyślił.
avatar
Ivan z Mokrego Lasu

Liczba postów : 17
Data dołączenia : 10/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Mokry Las

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Gru 20, 2017 4:04 pm

Na terenie całego Królestwa Przeprawy, jedynie osiemdziesiąt osad można było nazwać wsiami. Pozostałą część stanowiły zgrupowania dwóch, trzech domków oraz ludzie, którzy w bezpośredni sposób nie podlegali pod żadnego sołtysa. O dziwo, aż siedemdziesięciu przewodniczących wsiami postanowiło odwiedzić Ivana. Widocznie zostali zainspirowani wieściami, o możliwych umowach handlowych.
Minęło osiemnaście dni, ale nikt nie zjawił się na dywaniku u dowódcy Ludowego Towarzystwa Decydującego. Było to związane z poborem do wojska, każdego mężczyzny, zdolnego unieść broń. Niewiele przed końcem miesiąca, rycerz zarządzający włościami pod które, podlegał Mokry Las, zorganizował nabór do armii i wkrótce wszyscy mężczyźni, wyruszyli na północ.
Szept.
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1563
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Mokry Las

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Cze 07, 2018 9:49 pm

20-24 kwietnia 336 AC

Na spokojne okolice Mokrego Lasu nieszczęśliwe wydarzenia spadły jak grom z jasnego nieba. Większość mężczyzn była na wojnie, włącznie z najwyżej postawionymi wieśniakami. Większość obecnych stanowili kobiety i dzieci. Tym bardziej musiał boleć atak, przeprowadzony przez schodzących z gór dzikusów. Z Księżycowych Gór na okoliczne lasy wylało się kilka setek Górali, uciekających po przegranej walce z siłami Robina Arryna. Jak nietrudno się domyślić przeprowadzili masakrę na mieszkańcach wioski i okolic. Szczęśliwie kilkunastu jej mieszkańcom udało się zbiec z miejsca zdarzenia i informacja o niehonorowym i bezwzględnym ataku poszła w świat. Rozprzestrzeniała się lawinowo. Niedługo władającymi tymi ziemiami powinni zostać zawiadomieni. Do ich przybycia jednak dzicy ludzie mogli sobie pograbić okoliczne lasy.

Wyrocznia
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 1563
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Mokry Las

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach