Wody Stopni

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

Wody Stopni

Pisanie  Eyron Grimtongue on Czw Gru 14, 2017 1:28 am

First topic message reminder :

*****
avatar
Eyron Grimtongue
Siewca Chaosu

Siewca Chaosu

Liczba postów : 61
Data dołączenia : 04/12/2017

Powrót do góry Go down


Re: Wody Stopni

Pisanie  Karmazynowy Trafalgar on Nie Sty 07, 2018 10:24 pm

Kapitanowie nie mieli żadnych obiekcji, widać było że ta generacja piratów była rozsądniejsza. Należało im jedynie pogratulować tego że byli na tyle rozważni, a może po prostu czuli jakiś respekt i przymus bezgranicznego posłuszeństwa wobec temu, któremu poprzysięgli swoją lojalność. Z twarzy Etain nie schodził uśmiech, aż do chwili gdy jeden z kaptanów zaproponował by ją wydać. Dłonie dziewczyny zacisnęły się w złości i spojrzała na niego wzrokiem, pałającym chęcią mordu. W ślad za nią poszedł też jej Pierwszy Oficer, który był strażnikiem i dobrym przyjacielem Trafalgara. Już chciała mu powiedzieć, gdzie jest jego miejsce, ale w ostatniej chwili się opamiętała. Wtedy też, odezwał się w tej sprawie sam Eyron. Jego stosunek do tej sytuacji, porządnie skonfundował Księżniczkę. Nie tego spodziewała się po człowieku, dla którego oferowała swoją bezgraniczną lojalność, dla którego zrobiła tyle. Ufała mu jednak, ufała że jak przyjdzie czas podjęcia decyzji, da jej przynajmniej zawalczyć o swoje życie. A do tego czasu, po prostu miała nadzieję że jej król, nie zdradzi swojej kapitan.
avatar
Karmazynowy Trafalgar

Liczba postów : 94
Data dołączenia : 22/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Wody Stopni

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Sty 10, 2018 1:59 pm

15-25 lutego 336AC

Połączone siły flotylli Tyrosh oraz Myr wpłynęły na Stopnie, aby raz na zawsze pozbyć się kalających to miejsce piratów. Niestety żadnych ne znaleźli, a przynajmniej nie znaleźli wielkiej siły Eyrona Grimongue'a. Pozostawieni przez króla piratów ludzie oczekiwali na przybycie armii Wolnych Miast i szybko umknęli wraz z czterema gotowymi dromonami, resztę konstrukcji oraz drewna podpalając zgonie z rozkazami, aby nie wpadły one w ręce wroga. Siły interwencyjne mogły jedynie złapać i powiesić załogi kilku mniejszych statków przemytniczych oraz pirackich, które nie stanowiły części wielkiej floty Eyrona i działały na własną rękę, a przy okazji na małą skalę. Niczym robactwo żerujące na truchle pozostawionym przez prawdziwego drapieżnika.
Lys i Tyrosh nie zawarły jednak wciąż pokoju i siły drugiego z miast nie chciały oddalać się od swoich ziem w pogoni za piratami. Oznaczało to, że Myryjczycy również nie mieli ochoty sami płynąć na polowanie. Zwłaszcza, że Lys oraz Tyrosh stały między nimi a Wyspami Bazyliszkowymi. Flota interwencyjna zawróciła więc do domu, zostawiając puste Stopnie, które wkrótce staną się zapewne miejscem bitwy pomiędzy Tyroshyjczykami a Lyseńczykami.


Maester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2021
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Wody Stopni

Pisanie  Mistrz Gry on Sro Maj 09, 2018 11:48 pm

1 kwietnia 336 AC

Sandor ruszył w pogoń na północ za, jak się okazało, statkiem kupieckim. I to z dość bogatym właścicielem. Początkowo nie działo się nic nadzwyczajnego, załoganci galery nawet nie zwrócili uwagi na goniący ich statek. Gdy oddalili się na bezpieczną odległość od portu w Tyrosh, zaczął się atak. Gdy piracki dromon zaczął się podejrzanie zbliżać, kupcy zorientowali się co się dzieje. Oddali jedną, nieskuteczną, salwę z okrętowej katapulty. Nie zdążyli jednak już więcej ich użyć, albowiem statek piracki zbliżył się za bardzo. Początkowo salwą wymienili się łucznicy. Odrobinę skuteczniejsi byli najemnicy broniący galery, ale rekompensowała to przewaga liczebna piratów. Potem dromon zbliżył się na odpowiednią odległość i doszło do abordażu. Z początku jeszcze dzielnie bronili statku najemnicy, ale potem doświadczyli przygniatającej woli walki i doświadczenia ludzi Vargo. Ich determinacja w pewnym momencie zmiażdzyła obronę galery kupieckiej. Wybili prawie wszystkich broniących burty i wdarli się na pokład kończąc dzieła. Swoje dołożyli także łucznicy, oddający każdą kolejną salwę skuteczniejszą. Rychło więc cały statek wpadł w ręce Sandora. A wraz z nim jego bogactwa, których było mimo wszystko sporo.Wyrocznia
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2021
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Wody Stopni

Pisanie  Sandor Vargo on Czw Maj 10, 2018 1:29 pm

I tak pierwszym od wielu miesięcy statkiem, okazał się statek handlowy uzbrojony w katapultę. Katapultę, która nie zdała się na wiele kupcom, gdyż zdążyli wystrzelić z niej tylko raz, niecelnie. Potem doszło do wymiany strzał przez łuczników, gdy tylko to się zakończyło, nastał abordaż. Mimo iż najemnicy byli lepiej wyszkolenie, to liczebność piratów i tym razem pozwoliła im wygrać. Cała walka wyglądała dość schematycznie, zaczęło się od salwy łuczników, potem przeszło do abordażu, a na koniec łucznicy znów dali popalić. W tej walce spisali się całkiem nieźle i Sandor to zapamiętał, w tej walce każdy się spisał nieźle, jak na kilka miesięcy przerwy od walki. Gdy statek został przyjęty, Sandor nakazał zabić każdego, kogo jego ludzie by znaleźli, nie potrzebował jeńców, nawet bogatych. Nakazał również zabrać ekwipunek po poległych najemnikach, miał on zostać przeniesiony pod pokład do magazynu, chyba że ktoś go potrzebował. Z rozkazu Sandora, ciała poległych miały znaleźć się w morzu, a statek miał zostać przejęty. Kiedy tylko te rozkazy zostały wykonane, Sandor nakazał przyjąć kurs na Jelenia Przystań, gdzie zamierzał sprzedać to, co zrabował i zamierzał zwerbować tylu ludzi, ilu mógł uzbroić w broń po najemnikach. Jedną czwartą tego co zarobił, przekazał do podziału między swoich ludzi. Kiedy to wszystko zrobił, wypłynął na czele swoich dwóch statków do Raymasportu, gdzie zamierzał zrobić postój. Tam chciał uzupełnić zapasy i zebrać informacje o swoich Żelaznych braciach, gdyż wiedział, że wywiad Arborn pewnie ciągle ich pilnuje.
avatar
Sandor Vargo

Liczba postów : 13
Data dołączenia : 23/04/2018

Powrót do góry Go down

Re: Wody Stopni

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Sie 12, 2018 7:17 pm

14/06/336AC

Wielka burza przetoczyła się tego dnia przez Stopnie, uniemożliwiając żeglugę wszystkim, którzy mieli zamiar wypłynąć w tym dniu z portu. Ci zaś, którzy zostali złapani przez wichurę na otwartych wodach... Cóż, nie skończyli na tym w wielu wypadkach dobrze. Kilkanaście okrętów mogło odnotować straty w załodze, ewentualnie jakieś beczki czy skrzynie znajdujące się na pokładzie wpadły w odmęty morza. Trzy kupieckie statki zaś rozbiły się u brzegów wysp archipelagu. Jedna kupiecka galera roztrzaskała się u wybrzeży Wyspy Drzazg, prosto do wzięcia przez przebywających tam aktualnie piratów Trafalgar. Podobny majętnością towarów okręt - również galera - rozbił się u brzegów większej z wysp znajdującej się na zachód od Krwawego Kamienia. Ostatni z pechowych okrętów - bogata koga z Braavos - roztrzaskał się na wyspie położonej bezpośrednio na południe od Tyrosh. Kapitanowie tych statków mogliby mówić o wielkim nieszczęściu jakie ich spotkało - gdyby przeżyli sztorm by opowiedzieć swą historię - zaś szczęśliwcy, którzy odnajdą ich roztrzaskane łajby z pewnością dziękować będą bogom za uśmiech losu.

Maester
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 2021
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Wody Stopni

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach