Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Karczma Czerwona Tarcza

Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Tommen Lefford. Nie Sty 27, 2019 7:28 pm

Jedna z najsłynniejszych karczm w całym Myr. Założona została przez byłego członka Złotej Kompanii, który zmęczony wiekiem i ciągłą wojaczką postanowił zainwestować zarobione pieniądze i otworzyć gospodę. Pierwszy właściciel już od dawna nie żyje, ale jego syn ciągle prowadzi interes. Nad głównym piecem, gdzie przygotowywane są posiłki, wisi okrągła, czerwona tarcza z żelaza, której założyciel używał podczas służby najemniczej. Nosi ona liczne wgniecenia i rysy, co świadczy o jej intensywnym użytkowaniu.
Karczma jest duża. Ma parter i dwa piętra. Na parterze znajduje się kuchnia i duża sala ze stołami różnych rozmiarów, w której panuje ciągły gwar. Na piętrach mieszczą się liczne pokoje o różnych standardach. Od zwykłych izb ze słomianymi łóżkami, po wygodne i bogato zdobione komnaty dla zamożniejszych klientów.
Gospoda oferuje jadło dobrej jakości i w dość rozsądnych cenach, toteż najczęściej można zobaczyć tutaj klientów przeciętnie zamożnych i bogatszych. Licznie schodzą się tu również najemnicy, ze względu na powiązania miejsca z ich profesją.
Tommen Lefford.
Tommen Lefford.

Liczba postów : 114
Data dołączenia : 19/05/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Tommen Lefford. Nie Sty 27, 2019 7:50 pm

14 czerwiec 336 AC


Tommen wparował szybkim krokiem do gospody. Już na wcześniejszych kupieckich wyprawach zaglądał do tego miejsca i wiedział, że jest odpowiednie do przyjmowania klientów. Rozejrzał się i stwierdził, że nic się nie zmieniło. Ostatnio był tu rok temu? Może dwa. Nie pamiętał dokładnie. Mimo czasu miejsce cały czas wyglądało tak samo, a czerwona tarcza wisiała tam gdzie zawsze.
Podszedł do karczmarza przy ladzie.
- Potrzebuję pokoju miły panie. Dobrego. - Położył na ladzie pięć złotych smoków. - Na tydzień. Na początek.
Jeśli karczmarz chciał więcej za pokój, Tommen dołożył odpowiednią kwotę i poszedł obejrzeć pokój, po czym wyszedł i skierował się w stronę swojego statku w porcie. Miał żołnierzom coś do przekazania.
Tommen Lefford.
Tommen Lefford.

Liczba postów : 114
Data dołączenia : 19/05/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Czeladnik Gry Sro Sty 30, 2019 3:41 pm

Kiedy Tommen wszedł do przybytku, karczmarz właśnie podawał posiłek jednemu z gości przy stoliku. kiedy zobaczył kolejnego klienta, uśmiechnął się szeroko i ruszył ponownie stanąć za ladą. Ów mężczyzna był dość wysoki i całkiem nieźle zbudowany, choć wyglądał na jakieś czterdzieści lat. Blizna przecinająca policzek świadczyła, iż zaznał w życiu choć trochę wojaczki. A może po prostu ktoś kiedyś go napadł i zostawił pamiątkę..? Karczmarz ukłonił się, gdy młody Lefford podszedł do kontuaru. W końcu wyglądał jak na rycerza przystało i z pewnością musiał być kimś znaczniejszym, niźli zwykły najemczyna.
- Bądźcie pozdrowieni ser. - rzekł z uśmiechem, przecierając szmatką jeden z pucharów. - Mamy kilka lepszych pokojów dla bardziej zamożnych kupców, oraz dwa niezajęte godne standardów lorda. - uśmiechnął się szerzej, kiedy zobaczył kilka złotych monet na ladzie. - Miejsce w stajni dla konia także przyszykować panie..? A może coś do picia i jedzenia..? - oczywistym było, że nie mógł przepuścić takiej okazji, nie zapytawszy o wydanie kilku monet więcej. Kiedy miedzianowłosy zdecydował się na odpowiedni pokój, karczmarz odliczył potrzebną sumę...


Zguba Omberu
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1644
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Tommen Lefford. Pią Lut 08, 2019 2:26 pm

Karczmarz wyglądał na doświadczonego życiem, choć jego głos wcale tego nie zdradzał. Może po prostu to była gra pozorów, żeby zrobić lepsze wrażenie na klientach? Nie takie zagrywki Tommen już widział w swoich podróżach.
- Dajcie mi ten kupiecki dobry panie. Największy jaki macie. Końmi zajmiemy się sami a jedzenia nie trzeba. Będę tu przychodził codziennie i przyjmował klientów. W tym czasie proszę mi absolutnie nie przeszkadzać. - Miał nadzieję, że w takim mieście jak Myr, gdzie kupiectwo było życiem wielu ludzi, karczmarz zrozumie i rzeczywiście nie będzie wchodził mu w interesy. Tommen chciał załatwić to jak najszybciej i udać się w dalszą podróż.
Tommen Lefford.
Tommen Lefford.

Liczba postów : 114
Data dołączenia : 19/05/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Czeladnik Gry Pią Lut 08, 2019 4:41 pm

- Robi się ser. - odpowiedział, jednocześnie odliczając trzy smoki za pokój. Resztę monet przesunął w stronę Tommena, po czym skinął w stronę kuchni. Zaraz nadbiegł stamtąd piwnooki podrostek o chuderlawej sylwetce. Karczmarz w kilku krótkich słowach szepnął coś chłopakowi, a następnie ten pobiegł schodami na piętro.
- Za chwilę pokój będzie gotów. Możemy też znaleźć ze dwóch osiłków, którzy będą pilnować Waszej komnaty ser podczas spotkań. - zaoferował się półgębkiem. Nie dziwiło go napomknięcie o spotkaniach z klientami, mężczyzna nie wyglądał bowiem na "chłopca lekkich obyczajów".

16 czerwiec 336 AC


W ciągu ostatnich dni ludzie Tommena roznosili wieści na temat koron dawnych królów z Westeros, które posiadał młody kupiec. W końcu dwa dni po wynajęciu pokoju, do Tommena zgłosił się niewysoki niewolnik w schludnych szatach, zapowiadając przybycie swego pana w południe. Mężczyzna ów był ponoć zainteresowany kupnem jednej z posiadanych.
Kiedy nadeszła odpowiednia godzina, Lefford mógł ujrzeć przed sobą grubawego jegomościa o trzech podbródkach, wyglądającego na jakieś niecałe czterdzieści lat. Bogate, zdobne szaty opinały wielkie cielsko mężczyzny, który ledwo poruszał się na krótkich nogach. Miał długie, tłuste włosy koloru słomianego blondu i gładko ogoloną, czerwoną z wysiłku twarz. Kupiec przyprowadził ze sobą całkiem urodziwą niewolnicę na smyczy. Dosłownie w pulchnej dłoni trzymał smycz przypiętą do obroży na szyi dziewczęcia. Niewolnica nie mogła mieć więc, niż dwadzieścia kilka lat, zaś ubrana była w bardzo skąpą suknię.
- Witam serdecznie drogi panie! - przywitał się mężczyzna, zasiadając na stołku, który niebezpiecznie zatrzeszczał. Rozejrzał się w poszukiwaniu czegoś do picia, wyraźnie czekając aż ktoś napełni jego kielich. - Twoi ludzie twierdzili, żeś jest w posiadaniu koron z Westeros. Ciekawi mnie których..? - po sposobie zachowania, Tommen mógł wywnioskować, że kupiec jest dość bezpośredni i nie dba o żadną etykietę...


Zguba Omberu
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1644
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Tommen Lefford. Pią Lut 08, 2019 8:00 pm

Już dwa dni po rozpuszczeniu wieści pojawił się pierwszy klient. Ach! Pora zacząć prawdziwy handel a nie jakieś pierdoły. Tutaj będą wchodzić w grę tysiące złotych monet a nie jakieś małe sakiewki. Szkoda tylko, że cały zysk nie idzie dla Tommena, ale nie robił tez tego za darmo. Korona Lannisterów będzie świetną nagrodą za jego usługi.
Poszedł do Czerwonej Tarczy na godzinę przed umówionym czasem. Miał na sobie najbogatsze odzienie jakie tylko posiadał. Zjadł posiłek razem z Tymonem i czterema strażnikami, których wziął ze sobą i czekał na klienta.
W końcu interesant pojawił się w karczmie. Wszedł do jego pokoju razem ze swoją niewolnicą i rozsiadł się wygodnie na siedzeniu. Tommen powitał go kielichem najlepszego wina jakie podawali w karczmie i usiadł po drugiej stronie biurka, na którym leżały jego notatki, pióro, inkaust i mieszek ze złotem. Dwóch strażników zostało na zewnątrz pilnując drzwi, a pozostała dwójka stała w środku, również przy drzwiach. Tommen rzucił spojrzenie jego niewolnicy. Widział już różne rzeczy w Wolnych Miastach, ale nadal sposób w jaki bogaci wykorzystują biednych go zadziwiał.
- Witam serdecznie miły panie. - Przywitał się skinieniem i podaniem ręki. - Moi ludzie mówili prawdę. Jestem w posiadaniu koron westeroskich królów. Konkretnie trzech: Korony Zimy należącej niegdyś do starożytnego rodu Starków, korony Maekara I i korony Aegona III, które były w posiadaniu wielkiego rodu Targaryenów, smoczych jeźdźców i królów Westeros. - Sięgnął po kartkę z notatkami. - Chcę, żeby pan wiedział, że jestem tylko pośrednikiem i pracuję dla człowieka, który bardzo ceni sobie bezpieczeństwo i anonimowość. Dlatego też korony mogę pokazać dopiero po ustaleniu ostatecznej ceny oraz czasu i miejsca wymiany. Cena wynosi dziesięć tysięcy złotych monet za sztukę. - Podniósł wzrok na kupca i spojrzał na niego z zainteresowaniem. - Korony mają wielką wartość historyczną. Pana kolekcja na pewno by zyskała na takiej inwestycji.
Tommen Lefford.
Tommen Lefford.

Liczba postów : 114
Data dołączenia : 19/05/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Czeladnik Gry Pią Lut 08, 2019 8:40 pm

Grubas cmoknął niezadowolony, kiedy usłyszał jakie korony posiada miedzianowłosy. Wypił kielich do dna i ostentacyjnie dał znak, by nalano mu jeszcze. Ewidentnie uważał się tutaj za personę najważniejszą. lecz cóż się dziwić po ludziach z Essos, gdzie wartość życia przeliczana była w monetach.
- Szkoda, że nie masz korony Garderów... Gardenów... - Tommen mógł domyślać się, że chodziło mu o Gardenerów. - Widzisz, bo jeden z moich przodków szczycił się być potomkiem tychże królów. A więc i mnie przystaje mieć prawa do tego ich królestwa. Ale ostatecznie korona Zimy... - zawiesił słowo, kręcąc zawartością pucharu.
- Oj, oj, ale tyle złota to trochę za dużo jak na stary kawał metalu. - spojrzał znacząco na Tommena. - Dam siedem. - uniósł brwi pytająco. Widocznie skory był do negocjacji.
Tymczasem młody kupiec mógł zauważyć, że młoda niewolnica z niemal obłędnym pożądaniem spoglądała na stojący dzban z trunkiem. Czyżby chciała się czegoś napić..? Czy grubas był na tyle okrutny, by nawet nie zapewniać dziewczynie dostatecznej ilości nawodnienia..?


Zguba Omberu
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1644
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Tommen Lefford. Sob Lut 09, 2019 12:18 am

Klient szybko opróżnił kielich z winem. Tommen kiwnął palcem na Tymona stojącego w rogu by nalał gościowi więcej. Młody chłopak podszedł szybko z dzbanem i dolał trunku.
Klient miał największy apetyt na koronę Gardenerów. Tommen żałował, że jej nie posiada, tak samo jak innych. Korona Burzy, Korona Żelaznych... Wtedy jego klient zarobiłby znacznie więcej. No cóż, musiał operować z tym co miał i zamierzał wykorzystać to dobrze.
Na dźwięk słów "dam siedem" Tommen z kamienną twarzą spojrzał w swoje notatki.
- Dla mojego klienta to niestety za mało. Jestem jednak pewien, że za dziewięć tysięcy moglibyśmy dobić targu. Chciałbym dodać tylko, że ten kawał metalu ma ogromną wartość kolekcjonerską i z pewnością znalazłoby się sporo ludzi skłonnych zapłacić za nią więcej.
Tommen Lefford.
Tommen Lefford.

Liczba postów : 114
Data dołączenia : 19/05/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Czeladnik Gry Sob Lut 09, 2019 1:44 pm

Mężczyzna rozejrzał się i wzruszył ramionami.
- Nie widzę nikogo innego z chętnych na kupowanie. Zresztą mało kogo w Essos obchodzi kawałek metalu z zachodniego kontynentu. - cmoknął kilka razy, wypijając pomiędzy tym połowę kielicha. Nie podobało mu się to. nie był, aż tak głupi by inwestować. Ten interes powoli mu śmierdział. W sumie to nie był nawet pewien, czy te korony są w posiadaniu mężczyzny przed nim siedzącego.
- Zmieniłem zdanie. Nie zainwestuję tyle złota w coś, czego nie mogę zobaczyć. Nawet nie jestem pewien, czy posiadasz je. Mówisz twój klient, jesteś więc pośrednikiem. Kupię, ale za mniejszą cenę i dopiero po obejrzeniu towaru. Nie wiem nawet jak wygląda cała ta Korona Zimy. - mężczyzna wyglądał na zdecydowanego swych słów...


Zguba Omberu
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1644
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Tommen Lefford. Sob Lut 09, 2019 11:02 pm

- Klienci na tak unikalne przedmioty zawsze się znajdą - odparł Tommen po tym jak kupiec "nie zobaczył" innych klientów. - I oczywiście, że mało kogo obchodzi. Jest to przedmiot zainteresowań wyłącznie bogatych elit mogących pozwolić sobie na jego kupno, a takich jest niewiele. - Powiedział głosem pełnym zdecydowania.
Klient zamierzał odejść bez ubicia interesu co Tommena zmartwiło. Pewnie znalazłby innego kupca na korony, ale chciał załatwić to jak najszybciej. Postanowił więc zejść odrobinkę z ceny.
- Jesteśmy tutaj żeby ustalić cenę. Koronę zobaczy pan później, jak już cena zostanie ustalona. To tylko środki bezpieczeństwa, które jak już mówiłem mój pracodawca bardzo sobie ceni. Zawsze będzie mógł pan się wycofać i odejść ze swoim złotem, nawet w momencie gdy zobaczy pan koronę. - Wziął do ręki kolejną kartkę z notatkami. - Jestem skłonny odstąpić koronę zimy za osiem i pół tysiąca, ale to już moje ostatnie słowo. Zejdę jeszcze o trzysta jak dorzuci pan swoją ładną niewolnicę - wskazał na dziewczynę w obroży na smyczy. - Jeśli się pan zgodzi, podpiszemy dokumenty transakcyjne i każę natychmiast przynieść koronę.
Tommen Lefford.
Tommen Lefford.

Liczba postów : 114
Data dołączenia : 19/05/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Czeladnik Gry Nie Lut 10, 2019 12:47 pm

Mężczyzna skrzywił się, przez co jego czerwona twarz wyglądała niesamowicie groteskowo. Zdecydowanie nie podobało mu się to, że najpierw ma płacić, a potem dostać towar. Zmrużył małe oczka, przyglądając się Tommenowi. W tym momencie wyglądał tak, jakby zastanawiał się, czy nie próbują go okantować.
- Nie będę kupował kota w worze. Jeżeli nie mogę położyć sakiewki na stole obok korony, nie jestem zainteresowany. - odparł, odstawiając pusty puchar na stolik. Poczerwieniał jeszcze bardziej i sapnął wściekle, kiedy jego rozmówca napomknął o kupieniu niewolnicy. Szarpnął tak mocno za smycz, że dziewczyna straciła równowagę i upadła kawałek od stolika, obok grubasa.
- Ona jest moja. - nonszalancko uniósł głowę. - Nic nie wspominałem o sprzedawaniu jej. - wsparł się pulchnymi dłońmi o poręcze krzesła. Jeżeli młody Lefford go nie zatrzymywał, kupiec opuścił pokój bez zawarcia jakiejkolwiek umowy...


Zguba Omberu
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1644
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Tommen Lefford. Nie Lut 10, 2019 7:02 pm

Jego potencjalny klient okazał się być naburmuszonym gburem i w dodatku człowiekiem, który nie rozumie prostych wypowiedzi. Przecież Tommen wytłumaczył mu, że zobaczy koronę przez zapłaceniem jakiejkolwiek ceny.
- Szanowny panie - powiedział, choć stracił do niego już jakikolwiek szacunek. - Przed chwilą powiedziałem, że zobaczy pan koronę zanim wyda cokolwiek, ale skoro tak pan stawia sprawę, to mogę wysłać po nią natychmiast. Powinna dotrzeć do nas w dwa kwadranse.
Tommen wstał i podszedł do strażnika przy drzwiach. Kazał mu wziąć jeszcze dwóch na zewnątrz i iść po korony. Wszystkie, żeby potem jeszcze dwa razy nie chodzić. Dał mu swój rodowy sygnet, na wypadek jakby Daemon miał wątpliwości od kogo przychodzą.
Trójka żołnierzy Braxów wyszła w pośpiechu i skierowała się do rezydencji Daemona.
- Jeśli zechce pan trochę poczekać, za jakiś czas zobaczy pan koronę. - Powiedział do kupca, który już prawie wyszedł. - Może w tym czasie zje pan coś na mój koszt? W tej karczmie mają świetną pieczoną gęś z żurawiną.
Jeśli kupiec zaczekał i zechciał jeść to Lefford wysłał Tymona po zamówienie dwóch posiłków i dał chłopakowi garść srebrników.
Mniej więcej pół godziny później trójka jego ludzi wróciła z trzema zdobionymi kuferkami. Eskortowali ich ludzie od Daemona, którzy zapewne mieli dopilnować, żeby Tommen koron nie wziął po prostu dla siebie. Rozumiał to w zupełności.
Lefford kazał położyć kuferki na biurku. Jego ludzie zrobili to i wrócili na poprzednie stanowiska. Otworzył wszystkie skrzynki i obrócił w stronę klienta. Kuferek z Koroną Zimy przysunął nieco bliżej niego.
- Proszę spojrzeć. Korona ta noszona była na głowach niezliczonych Królów Zimy przez osiem tysięcy lat, aż do czasu gdy Aegon Zdobywca wraz ze swoimi siostrami podbił niemal całe Westeros. Przedmiot ten ma w sobie zaklęty czas i historię. Doskonały nabytek dla każdego kolekcjonera. - Tommen usiadł na swoim miejscu. - Moja oferta pozostaje bez zmian. Osiem i pół tysiąca. - Spojrzał kątem oka na niewolnicę na smyczy. Szkoda, że nie chciał jej sprzedać. Uwolniłby ją zaraz po transakcji i nie musiałaby znosić takiego psiego traktowania. Z drugiej strony grubas pewnie zaraz kupiłby sobie następną i zrobił jej to samo... Ech, ciężka była niewolnicza dola. - Dogadamy się?
Tommen Lefford.
Tommen Lefford.

Liczba postów : 114
Data dołączenia : 19/05/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Czeladnik Gry Sro Lut 13, 2019 2:36 pm

Mężczyzna wrócił na swoje miejsce, słysząc że przyniesiona zostanie korona. Kupiec także ochoczo przyjął propozycję posiłku. Skoro mógł się najeść, to czemu nie korzystać! Kiedy zaś przyniesiono kuferki, spojrzał na nie chciwymi oczkami.
Gdy Tommen przesunął kufer z Koroną Zimy, mężczyzna spojrzał zaciekawiony do środka. Pozostałe dwie przeleciał oględnie wzrokiem, jednak bardziej skupił się na tym, co go najbardziej interesowało. Po chwili uniósł nagle brwi w zdziwieniu i wyglądał, jakby chciał wybuchnąć śmiechem.
- To nawet nie jest ze złota. - rzucił rozbawiony, wskazując koronę Starków. - Toż to brąz z kilkoma malunkami. Tu nawet nie ma mowy o tysiącach. - jego ręce spoczęły na wielgachnym brzuchu, który zaczął się trząść w rytm śmiechu kupca.
- Za złoty diadem z kamieniami szlachetnymi jubilerzy krzyczą sobie ponad dwadzieścia pięć sztuk złota drogi chłopcze. A to... mogę dać góra dziewięćdziesiąt. - wyciągnął dłoń do Lefforda w geście dobicia interesu...


Zguba Omberu
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1644
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Tommen Lefford. Pon Mar 25, 2019 10:21 pm

Cóż... Tego się po części spodziewał. Tommen na początku nie był jakoś bardzo pozytywnie nastawiony do sprzedaży korony zimy. Na pierwszy rzut oka rzeczywiście była po prostu brzydkim kawałkiem szarego metalu, który u kowala kosztowałby najwyżej dwa złote smoki. Reakcja klienta nie zdziwiła go więc za bardzo. Na jego odmowę podziękował tylko za wizytę, zamkną skrzynki z koronami i odprowadził kupca wzrokiem. Siedział przez chwile przy biurku i zapisywał kilka rzeczy do osobistych notatek. Gdy skończył powiedział ludziom Daemona, że mogą odnieść korony.

Tommen przez następny tydzień próbował sprzedać korony. W międzyczasie rozpuszczał plotki po mieście, o starożytnych koronach królów z Westeros i ich ogromnej wartości. Chciał przyciągnąć dwa typy klientów: kolekcjonerów, którzy docenią wartość historyczną towaru i naiwniaków, których łatwo będzie naciągnąć opowiadając bajki o wielkich królach z Westeros.
Tommen Lefford.
Tommen Lefford.

Liczba postów : 114
Data dołączenia : 19/05/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Mistrz Gry Czw Mar 28, 2019 3:19 pm

17-24 czerwca 336AC

Plotki zdawały się niewiele dawać, ale... W końcu zjawili się kupcy chętni by nabyć korony. Przynajmniej dwie z nich - Aegona III i Koronę Zimy. Niestety żaden nie był zainteresowany wypłaceniem pełnej kwoty jakiej żądał Tommen, nawet jako kolekcjonerzy - albo i mający zamiar sprzedać je lepiej większym kolekcjonerom kupcy - nie uważali by obiekty te były aż tyle warte. Za złotą obręcz zdobiącą niegdyś głowę Zguby Smoków zaproponowane Leffordowi pięć tysięcy złotych monet, a podbić mu się to udało do sześciu i jednej czwartej tysiąca. Ani monety więcej. Korona Zimy otrzymała lepszą ofertę - siedem tysięcy. Udało mu się podbić to aż do ośmiu i trzech czwartych. Mógł zaakceptować te wyniki, albo szukać dalej...



Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9504
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Tommen Lefford. Czw Mar 28, 2019 7:12 pm

24 czerwiec 336 AC

Tommen przez tydzień starannie rozsiewał plotki i próbował przyciągnąć klientów. W końcu wysiłek i cierpliwość się opłaciły. Najpierw udało się sprzedać koronę Aegona trzeciego. Suma złota jaką za nią uzyskał nie była do końca satysfakcjonująca, ale nie była też tragiczna. Potem poszła Korona Zimy za o wiele większe pieniądze. Tommena przez moment kusiło, żeby zagarnąć to złoto i uciekać do Lannisportu... Ale odgonił te myśli ze swojej głowy. Był porządnym kupcem i zamierzał dotrzymać umowy.
Złoto które zarobił na dwóch pierwszych koronach kazał zanieść pod eskortą do domu Daemona. Postanowił poświęcić jeszcze jeden tydzień na sprzedaż ostatniej korony. Część ludzi ze swojego statku zagonił do karczm w mieście, aby opowiadali o Maekara I i jej wielkiej wartości. Sam Tommen również rozsiewał wieści i oczekiwał na klientów.
Tommen Lefford.
Tommen Lefford.

Liczba postów : 114
Data dołączenia : 19/05/2018

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Mistrz Gry Czw Mar 28, 2019 8:38 pm

26 czerwca 336AC

Szczęście dopisało Tommenowi, ponieważ kupiec na koronę Maekara I znalazł się już dwa dni później. Mężczyzna oczywiście nie miał zamiaru zapłacić podanej prze Lefforda kwoty, uważając ją za zbyt wygórowaną za zwykły kawałek złota z kilkoma żelaznymi szpikulcami. Nawet jeśli jako kolekcjoner przypisywał jej wielką wartość historyczną. Oferował pięć tysięcy. Tommenowi udało się uczynić z nich sześć i jedną czwartą, o ile oczywiście chciał wziąć podobną kwotę. Jeśli tak się stało, to mógł odesłać ją do swego klienta i odebrać upragnioną nagrodę - koronę królów Skały.

Maester

Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 9504
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Karczma Czerwona Tarcza Empty Re: Karczma Czerwona Tarcza

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach