Legends of Westeros
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Podziemia Gwiezdnego Septu

Go down

Podziemia Gwiezdnego Septu Empty Podziemia Gwiezdnego Septu

Pisanie  Belthasar Karstark. Sro Wrz 12, 2018 7:51 pm

*******
Belthasar Karstark.
Belthasar Karstark.

Liczba postów : 16
Data dołączenia : 28/03/2018

Powrót do góry Go down

Podziemia Gwiezdnego Septu Empty Re: Podziemia Gwiezdnego Septu

Pisanie  Belthasar Karstark. Sro Wrz 12, 2018 8:11 pm

20 maja 336AC

- Złożyłem święte śluby i nie mogę mieć dzieci - wyjaśnił pospiesznie domniemanemu septonowi. Prawdę mówiąc fakt, że ten człowiek o tym nie wiedział już o czymś świadczył, ale nie zamierzał opierać osądu na tak nikłych dowodach.
- Twoja sprawa kłopota Wiarę i do Wiary należy osąd. Ci ludzie - wykonał gest obejmujący prostaczków - zaprzeczają twoim słowom, więc musimy wydobyć prawdę. Z którego septu wychodził ten oto człowiek? - rzucił pytanie do ogółu, a potem wysłał tam jednego ze swych zaprzysiężonych braci, aby sprowadził innego septona zdolnego do potwierdzenia lub zaprzeczenia wersji oskarżonego. Następnie ruszyli w stronę Gwiezdnego Septu. Karstark z przodu, za nim domniemany septon i prostaczkowie, a na końcu drugi z jego zaprzysiężonych braci. Kiedy dotarli do miejsca kultu zaprowadził ich do podziemi, gdzie znajdował się pokój przesłuchań. Na początek zaprosił tam oskarżonego i posadził go na krześle, od którego oddzielał go blat niewielkiego stołu.
- Opowiedz mi kiedy przybyłeś do Starego Miasta, w jakich okolicznościach, czemu miałeś tyle pieniędzy przy sobie i co zamierzałeś z nimi zrobić - rzucił krótki rozkaz, oczekując natychmiastowych wyjaśnień.
Belthasar Karstark.
Belthasar Karstark.

Liczba postów : 16
Data dołączenia : 28/03/2018

Powrót do góry Go down

Podziemia Gwiezdnego Septu Empty Re: Podziemia Gwiezdnego Septu

Pisanie  Czeladnik Gry Pią Wrz 14, 2018 9:38 pm

-No tak, tak, przepraszam - powiedział Septon pocąc się coraz bardziej. Widać było, że ze strachu plecie co mu ślina na język przyniesie. Wszyscy poszli w kierunku Gwiezdnego Septu. Pobity najpierw z nieukrywaną radość wyjawił z którego Septu jest, a potem nerwowo zaczął się drapać po brodzie. Prostaczkowie potwierdzili jego słowa, jednocześnie zapewniając, że chodzą tam prawie codziennie i nie widywali go wcześniej.
Wreszcie wszyscy weszli do podziemi. Oskarżony najpierw się mocno wystraszył, ale gdy zaczął być normalnie pytany uspokoił się.
-No więc Panie kochany, jak wiecie był atak tych plugawych barbarzyńców na to piękne miasto. Te dzikusy wierzą w jakieś podwodne bóstwa to też nie szanowali kapłanów Prawdziwej Wiary. Septoni gineli tak samo jak zwykli ludzie, a niektórzy nawet gadają, że nas przedstawicieli Wiary, mordowano ze szczególną ochotą. Z tego też właśnie powodu zaczęło brakować septonów. Zwłaszcza, że wszyscy starają się jak mogą pomóc potrzebującym, więc rąk do pracy brakuje. Przybyłem więc - tu zaczął się zastanawiać - no dwa i pół dnia temu z Blackcrown, żeby tutaj pomagać. Ci ludzie widać ostatni raz byli 3 dni temu w Sepcie toteż mnie nie widzieli. Albo byli i mnie akrat nie zauważyli. - mówił to wszystko spokojnie, był w miarę pewny siebie. Dopiero teraz zaczął się robić nerwowy - A pieniądze - przełknął ślinę - no zebraliśmy, żeby najbiedniejszym pomóc, no to wziąłem i im niosłem. A nerwowo się rozglądałem, bo złodziei nie brakuje, a suma była spora.
Jakiś czas później Zaprzysiężona Tarcza wprowadziła Septona ze wskazanego Septu.
-O tutaj jesteś! - zawołał wprowadzony. Ton był nieco oskarżycielski, ale jednocześnie było w nim słychać nutę zadowolenia. Bez wątpienia panowie się znali.

Mariusz
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 1650
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Podziemia Gwiezdnego Septu Empty Re: Podziemia Gwiezdnego Septu

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach