Gwiezdny Sept

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Gwiezdny Sept

Pisanie  Dorian Hightower on Czw Gru 07, 2017 12:42 pm

First topic message reminder :

Ogromna świątynia będąca niegdyś siedzibą Wielkiego Septona. Zmieniło się to po podboju Aegona, kiedy to główna siedziba Wiary została przeniesiona do Królewskiej Przystani. Gdy Smoczy Król przybył do Westeros i zaczął podbijać, ówczesny Wielki Septon zamknął się w sepcie i przez siedem dni modlił się prosząc bogów o radę. Gdy wyszedł oznajmił, że Wiara nie będzie walczyć z Aegonem, gdyż mogłoby to doprowadzić do spalenia samego septu jak i całego miasta. Hightowerowie postanowili wtedy, że zamiast stawiać opór, powitają Zdobywcę w mieście i obiecają mu wierność. Być może dzięki temu Stare Miasto zostało uchronione od smoczych płomieni.

Sam sept jest wielką konstrukcją zbudowaną z czarnego kamienia. Posiada wysokie wieże i duże, łukowate okna. W środku jest miejsce dla setek wiernych, którzy tłumnie zjawiają się tu podczas różnych dorocznych obrządków i świąt.
Dorian Hightower
Dorian Hightower

Liczba postów : 215
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down


Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Jeran Oakheart on Sro Gru 20, 2017 12:24 am

Młody władca zmienił nieco podejście, podrywając się do gry w otwarte karty. Siedząc wciąż wyprostowanym, ze wzrokiem utkwionym na obliczu rozmówcy, wysłuchiwał kazań. Gdy zaś Peter skończył, Jeran ciepłym tonem zamierzał odpowiedzieć na kilka zadanych pytań.
Do demona, który oplata Żelazne Wyspy, zgodzę się. Ci ludzie nie znają honoru, plądrując i gwałcąc kobiety. – Samego wspomnienia o Starku i Północy nie skomentował. Ten ród nigdy nie biegał znacząco w jego głowie. Niemniej nie ignorował ich długoletniej potęgi i srogich klimatów. Aczkolwiek, nigdy również nie miał zamiaru się tam zapuszczać. – Przyjęcie rycerzy Wiary byłoby dla nas zaszczytem. Deklaruję, że królestwo Równin będzie ich wspierało, zarówno żywnością, jak i srebrem. – Oznajmił z uśmiechem, by osłodzić atmosferę. Potem zaś przeszedł do tematu, do którego nie był pewien. Dlatego miał nadzieję, że choć trochę udobruchany Peter nie będzie słał złowieszczego wzroku.
Zawsze chciałem wiedzieć, jak Wiara postrzega burdele oraz niewolników. Wszak w Równinach nie brak domów publicznych. – Nie wiedząc, czego oczekiwać, nie zmieniał pozycji i kontynuował. – Zyski z ich działalności są duże i wspomagają całą gospodarkę. Część z nich będzie mogła pomagać rozwojowi Wiary. - Zakończył wypowiedź, czekając na odpowiedź. Tuż po tym do pomieszczenia wszedł król Hightower w towarzystwie swego brata. Jeran wstał, posłał im serdeczny uśmiech i usiał ponownie.
W dalszej części rozmowy postanowił nie zabiegać głosu, albowiem większość stwierdzeń i pytań kierowana była do Edwyna, bądź samego króla Wysokiej Wieży.

_________________
Jeran Oakheart
Jeran Oakheart

Liczba postów : 158
Data dołączenia : 26/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Mistrz Gry on Pią Gru 22, 2017 3:21 pm

Król Garth przyjął oferowane mu siedzenie. Nieco zdziwił się, widząc jak nowy Wielki Septon, okazuje gest, na który jego poprzednik nigdy by się nie zdobył. Wielki Septon siedzący na zydelku! Jeśli od teraz tak miała wyglądać Wiara, to oznaczało to bardzo duże zmiany. Hightower z uwagą słuchał, co Peter ma mu do powiedzenia. Pierwsze z ogłoszeń zdecydowanie nastawiła go pozytywnie do sługi bożego, pomoc potrzebującym była wysoko na liście rzeczy, które cenił Król Starego Miasta i przeznaczał na to całkiem duże pieniądze. Cieszyło go, że Wiara zwiększy wysiłki w tym kierunku. Informacja o odrodzeniu Wiary Wojującej wywołała w Hightowerze euforię i choć nic po sobie nie pokazał, wewnątrz był bardzo zadowolony.
-Doskonale, Zakony Wiary przez wieki chroniły septy i żałuję, że je rozwiązano. Powołanie ich z powrotem do życia jest zaszczytnym celem. Celem, w którym chciałbym ci pomóc Wielki Septonie. Czy jest coś, co mógłbym zrobić dla zakonów Wiary? - powiedział, po czym rozważył, co właściwie mógł zaoferować.
Tytos


Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Pią Gru 22, 2017 3:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Edwyn Hightower on Pią Gru 22, 2017 3:30 pm

Na samym początku, wydarzyło się coś czego nigdy by się nie spodziewał, po osobie duchownej - udostępniła, swoje wygodne siedzenie dla innej osoby, samemu siadając na małym stołeczku. Już samo to achowanie, było godne podziwu, Edwyn mimo że nie potrzebował takich dogodności, po prostu usiadł, żeby nie robić przykrości gospodarzowi i grzecznie podziękował, wsłuchując się w to co ma do powiedzenia. Jego słowa niosły ze sobą wiele sensu i w zasadzie, to Edwyn od kilku lat już nie darzył Wielkiego Septona symaptią, ani szacunkiem. Gdy tylko Nowy Wielki Septon, zwrócił się do Edwyna, ten zrozumiał od razu o co mu chodzi, była to szczególnie dobra reforma.
- Uważam że to wspaniałe wieści. Ta reforma jest niezbędna do dalszej egzystencji naszej religii, poza tym w końcu coś zrobimy z tymi.. ugh, żelaznymi. - powiedział, nie za bardzo przepadał za Wyspiarzami, ale jego rodzina miała to już we krwii.
- Tak się składa, że jestem Mistrzem Zakonu Płomiennej Ręki, generalnie pomagamy,
karmiąc ludzi, chroniąc ich lub eskortując w pielgrzymkach. Myślę że powinniśmy zacząć współpracować.
Edwyn Hightower
Edwyn Hightower

Liczba postów : 71
Data dołączenia : 06/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Peter z Astory on Sob Gru 23, 2017 1:03 am

Król Jeran zadeklarował chęć przyjęcia wojowników Wiary oraz wsparcia ich, a to dobrze zapowiadało na przyszłość. Zadał również kilka pytań, na które Peter musiał odpowiedzieć.
- Niewolnictwo to grzech i brud w oczach boga, każdemu człowiekowi przysługuje wolność - odpowiedział bez zawahania. - Więzić można grzeszników oraz przestępców, kiedy ci oczekują na wyrok, jednak Wiara nigdy nie zezwalała i nie zezwoli na traktowanie ludzi niczym obiektu. Czasami człowiek musi zostać zmuszony do pokuty lub odpracowania swoich win, jednak jest to jedynie czas przejściowy, służący odkupieniu jego duszy lub zadośćuczynieniu pokrzywdzonym. Co do domów publicznych... Wiara nie może potępić ciężko pracujących kobiet, które często nie mają innego wyjścia. Dopóki każda pracownica przybytku jest dobrze traktowana i ma wolność by opuścić go porzucając dotychczasowe życie nie dzieje się nic niewłaściwego. Co do klientów zaś... Jeżeli są to mężowie zdradzający żony, to grzech jest na ich rękach.
Wiara Petera nie miała nic przeciwko miłości męsko-męskiej czy kobiecej, acz związek małżeński między kobietą a mężczyzną wciąż był w oczach boga świętym zobowiązaniem, którego należało przestrzegać.

Król Garth również okazał entuzjazm i poparcie dla reform Wiary oraz odrodzenia jej zakonów. Stare Miasto zaprawdę było siedzibą pobożnych i doskonałym miejscem na główną siedzibę Wielkiego Septona, które zasługiwało na całą ochronę oraz pomoc jakie boży słudzy mogli mu zapewnić.
- Myślałem o wybudowaniu klasztoru w okolicy Starego Miasta - odpowiedział na pytanie Hightowera. - Septoni mogliby przepisywać tam święte teksty, Bracia Ubodzy uprawialiby ziemię w czasie, gdy nie byliby potrzebni na polach bitew Wiary, a nasi dzielni rycerze mogliby trenować tam kolejne pokolenia obrońców wiernych, jednocześnie patrolując tereny klasztoru i okolicznych ziem Waszej Miłości, zwiększając bezpieczeństwo. Wiara rzecz jasna posiada niewielkie ziemie wokół septów czy małych klasztorów, jednak większy nieużytek bylby mile widziany, jak również pomoc we wzniesieniu sanktuarium.
Brat króla - znany z zamiłowania do męskich ciał - również okazał się zwolennikiem zmian.
- Nasi rycerze chętnie przyjmą pod swoje skrzydła kolejnych prawych wojowników - odpowiedział. - Jeżeli wasi ludzie nie są jednak gotowi na wyrzeczenia związane ze wstąpieniem do Wiary Wojującej, nasi septoni mogą poświęcić ich jako... świeckich braci, wspierających Wiarę swoimi mieczami, acz nie będących jej bezpośrednią częścią. Reprezentowanie boga wiąże się jednak zawsze z wielką odpowiedzialnością.
Peter z Astory
Peter z Astory

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Jeran Oakheart on Nie Gru 24, 2017 12:26 pm

Co dwóch króli, to nie jeden. Jeran poczuł się bezpieczniej odkąd Hightower zagościł w tymże sepcie. Odpłynęły od niego nadmierne i jakże niepotrzebne fale stresu. Siedząc wygodnie, przemierzał piwnymi oczętami dystans między Wielkim Septonem, a królem Wysokiej Wieży. Nie będę kłamał - nie mógł uwierzyć, jak wielki entuzjazm objął wieżowego władcę. Wydawało się to aż nad wyraz dziwne. Oakheart zaczął wątpić, czy ten dostrzega faktyczne zmiany oraz sposób, w jaki zostały przeprowadzone. Coraz mocniej wątpił w potęgę swojego przyjaciela, gdyż często posuwał mu do tego powody. Bądź, co bądź takimi ludźmi manipulowało się najłatwiej.
W prawdzie, król Równin, dość miał gadania. Po odpowiedzi Petera przytaknął z grzeczności i natychmiast przeniósł wzrok na Gartha. Nie chciał zabierać ponownie głosu, czekając jedynie na wynik, jaki powstanie po zakończeniu rozmów między dwójką wpływowych osób. Poza tym nie miał więcej do dodania. Prawdopodobnie przyjmie Wiarę u siebie w królestwie, będzie ją wspierał oraz liczył na jej pomoc w obliczu zagrożeń.

_________________
Jeran Oakheart
Jeran Oakheart

Liczba postów : 158
Data dołączenia : 26/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Gru 28, 2017 12:20 am

Garth popatrzył przeciągle na swojego brata. Przecież zabrał go tutaj pod warunkiem, iż nie będzie się on za bardzo odzywał. Z drugiej strony jednak proponował właśnie pomoc Wielkiemu Septonowi. Chwila, ale czy Septon właśnie zapowiedział zmianę stanowiska wiary co do zboczeń Edwyna? Garth nie wiedział co o tym myśleć. Z jednej strony problem z Edwynem się rozwiązał, jednak taka reforma obyczajowa mogła wstrząsnąć całym ludem. Król Hightower pochylił głowę w zastanowieniu. Septon dobrze mówił, o nieodtrącaniu potencjału człowieka, Garth był całym sercem za tym. W końcu zdecydował, że nie będzie się mieszał do tego. W razie, gdyby komuś się to nie spodobało, powie, że o niczym nie wiedział i nie rozmawiał o tym z Peteram. Uważnie wysłuchał szczegółów prośby Petera i powiedział.
-Myślę, że znajdzie się miejsce na jakiś klasztor, jak i ludzie do wzniesienia go.- Garth nie widział przeciwwskazań do wybudowania klasztoru. Po powrocie do Wysokiej Wieży wyda odpowiednie polecenia.

Tytos
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Peter z Astory on Czw Sty 04, 2018 12:10 am

Wielki Septon podziękował królom za ich deklaracje współpracy i pomocy wobec Wiary, zapewniając jednocześnie, że ich bóg we wszystkich swych aspektach z pewnością spojrzy przychylnym okiem na nich oraz na ich królestwa. Wiara natomiast będzie stać na straży pokoju oraz sprawiedliwości by na ich ziemiach, aby wspomóc tak zacnych mężów.
Po odejściu królów Peter nakazał ogłosić również oficjalnie w całym Westeros odrodzenie Wiary Wojującej i kontynuować zbieranie ochotników w Starym Mieście i coraz dalszych regionach. Dowództwo miało przypaść jego pierwotnym rycerzom, którzy na bieżąco indoktrynować mieli nowe nabytki, wpajając im udoskonalone zasady Wiary. Zostało również nakazane by rozgłosić septonom oraz septom w królestwach konieczność większego uświadomienia ludzi co do natury ich boga - którego wielu mylnie uważało za siedmiu oddzielnych - i kładzenia nacisku na prawidłowe przekazanie tego aspektu Wiary.

20 stycznia 266AC

Peter z Astory
Peter z Astory

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Sty 08, 2018 2:12 am

29.01.336 AC

Aż do końca tego miesiąca, żaden nowy rycerz czy też chłop chcący dołączyć do struktur wiary się nie zgłosił. Czy było to spowodowane jakimś zatorem w komunikacji? Tego nie dało się dowiedzieć. Natomiast ludzie wysłani przez Wielkiego Septona do miasta, też nie przynieśli żadnych dobrych wieści. Bowiem było to jak szukanie igły w stogu siana. Trzeba było czekać na lepszą porę...

06.02.336 AC

Sytuacja na początku lutego, zaczęła się poprawiać. Już pierwszego dnia miesiąca, do septu przybyło aż dwudziestu rycerzy, którzy się nie wyróżniali na tle innych rycerzy opiewanych w pieśniach, ale mieli dobre chęci. Następnego dnia, przybył kolejny tabun rycerzy, tym razem było to trzynastu doborowych wojaków. Z każdym kolejnym dniem, przybywało wielu odzianych w zbroje mężów, chcących pomóc bronić wiary i Wielkiego Septona. Ostatecznie w trzecim tygodniu poszukiwań, na jego wezwanie odpowiedziało równo stu rycerzy.



Drowned
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Peter z Astory on Pon Sty 22, 2018 4:13 pm

10 lutego 336AC

Frekwencja wojowników Wiary napływających do Starego Miasta była jak na razie zaskakująco niska. Z tego też względu Wielki Septon nakazał rozesłać kilkudziesięciu zakonników konno po ziemiach stąd do Wysogrodu by rozgłaszali dobrą nowinę odrodzenia zakonów. Septoni w całym Westeros tymczasem mieli wspomóc ich w nawoływaniu by ludzie jednoczyli się pod sztandarem Wiary, nie zapominając jednocześnie o wytycznych Awatara związanych z odpowiednim edukowaniem prostaczków w kwestiach duchownych. Wierni powinni dobrze rozumieć złożoną naturę ich boga, a nie żyć w ignorancji niewiele mniejszej niż ta bezbożników.
Teraz natomiast Peter oczekiwał przybycia króla Gartha Hightowera, który miał spotkać się z nim w sprawie klasztoru dla Wiary Wojującej. Głowa Wiary miała zamiar powitać monarchę i zaprosić do wspólnej, cichej modlitwy pod pomnikiem Ojca, aby później przejść do samotni septona. Tam czekał na nich dwa skromne, drewniane kubki i dwa dzbany. Jeden z nich zawierał wodę - i z tego miał zamiar korzystać Wielki Septon - drugi zaś wino dla Jego Miłości. Chociaż Peter wolał wieść skromne życie, wiedział, że status królów i ich godność wymagają pewnego wyjątkowego traktowania i jako gospodarz nie chciał źle potraktować swojego gościa.
Peter z Astory
Peter z Astory

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Garth Hightower on Wto Sty 23, 2018 3:15 pm

Jak obiecał tak uczynił. Garth po spożyciu porannego, lekkiego posiłku, a także opróżnieniu jednego kielicha słodkiego wina, zabrał się do obowiązków. Pod eskortą swej straży przybocznej i zaprzysiężonych tarcz ruszył w kierunku Gwiezdnego Septu, aby tam oddać hołd bogom. Miał również zamiar rozmówić się z Petyrem, Wielkim Septonem, któremu obiecał budowę klasztoru. Może zbyt pochopnie rzucił pewne obietnice, jednak będąc człowiekiem honoru, nie mógł się wycofać. Strata oparcia w wierze mogłaby mu zaszkodzić. Wolał mieć bogów po swojej stronie.

Próg septu przekroczył jedynie w asyście swego rycerza. Wszyscy poza Geroldem - najwierniejszą tarczą króla - pozostali na zewnątrz. Hightower nie obawiał się niczego w sepcie, jednak przyzwyczaił się do towarzystwa swego strażnika. Jego wierność nie budziła żadnych wątpliwości toteż pozwalał mu usłyszeć więcej niż innym.

Garth wierzył, że dogada się z Wielkim Septonem i kto wie, może nawet się zaprzyjaźnią.
Garth Hightower
Garth Hightower

Liczba postów : 29
Data dołączenia : 29/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Peter z Astory on Wto Sty 23, 2018 4:53 pm

Wielki Septon poinformowany o pojawieniu się królewskiej świty pod septem przyjął króla ciepłym powitaniem i od razu zaprosił do wspomnianej modlitwy pod pomnikiem Ojca. Po kilkunastu minutach klęczenia przed statuą, gdzie obaj panowie - a przynajmniej Peter miał nadzieję, że Hightower również - oddawali się modlitwie, septon zaprosił monarchę do swej samotni. Król mógł tam poczęstować się winem lub krystalicznie czystą wodą, które były umieszczone w dwóch stojących na biurku dzbanach.
- Wiara jest niezwykle wdzięczna Waszej Miłości za zaoferowaną pomoc w budowie siedziby dla zakonów naszych obrońców - rozpoczął Peter. - Nie chcemy jednak pozostać bez własnego wkładu i wykorzystać królestwa, z tego względu właśnie chciałem skonsultować plany budowy. Czy poczyniono już jakieś przygotowania lub szkice? Wiara może wziąć pełną odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa placowi budowy, robotnikom oraz dostawom wszystkich surowców. Nasi rycerze czekają tylko na zadania mające przynieść chluby Siedmiu. Co najmniej setka Braci Ubogich może też służyć za dodatkowe ręce do pracy podczas wznoszenia kompleksu.
Awatar bogów uniósł kielich i zwilżył usta chłodną wodą, ciekaw był co powie mu Hightower.
- Rycerzy gotowych oddać swe miecze Wierze wciąż przybywa, wkrótce roześlemy pierwsze patrole mające na celu wspomóc dzielnych zbrojnych Wysokiej Wieży w tropieniu bandytów oraz innych niegodziwców. Garnizon Rycerzy Wiary w mieście z pewnością też zapewni mu większe bezpieczeństwo na wypadek jakiegokolwiek ataku.
Peter z Astory
Peter z Astory

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Garth Hightower on Pią Sty 26, 2018 12:45 pm

Król z ochotą przyjął zaproszenie do modlitwy. Klęknął tuż obok Wielkiego Septona i w ciszy postanowił ofiarować swe modły. Gdy część religijną mieli już za sobą, nadszedł czas na przejście do nieco bardziej przyziemnych spraw.
Garth poczęstował się wodą. Uznał, że tak będzie stosowniej. Chciał wyrazić szacunek do Septona i bogów.
- Muszę przyznać, że obowiązki wobec królestwa nader ostatnio mnie obciążyły i nie zdążyłem zająć się sprawą budowy klasztoru, nad czym szczerze ubolewam - powiedział.
Upił łyk wody. Smakowała co prawda gorzej niż wino, jednak skutecznie gasiła pragnienie jakie dopadło króla.
- Przybyłem do świątyni, aby dziś zapoczątkować wielkie dzieło budowy klasztoru dla naszej cudownej wiary. Chciałbym poznać twą wizję. - Hightower był przekonany, że Petyr doskonale zdołał już sobie przemyśleć jak ma wyglądać świątynia.
Garth Hightower
Garth Hightower

Liczba postów : 29
Data dołączenia : 29/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Peter z Astory on Sob Sty 27, 2018 2:40 pm

- Oczywiście, jest to w pełni zrozumiałe - odpowiedział Awatar Bogów. - Król ma obowiązki wobec swoich poddanych i nie można ich lekceważyć, kimże byłby wówczas jeśli nie zwykłym tyranem?
Jak się okazało Jego Miłość nie miał jeszcze żadnych koncepcji, a wręcz chciał poznać wizję Wielkiego Septona. Chociaż Peter był lekko zawiedziony brakiem odpowiedniego entuzjazmu ze strony monarchy, to z drugiej strony większy wkład Wiary w projekt kompleksu był jej jak najbardziej na rękę. Najwyraźniej taka była wola ich boga, by sept miał więcej do powiedzenia o kształcie inicjatywy.
- Klasztor ma być siedzibą zakonów Wiary Wojującej - zaczął. - Więc naturalne powinno być, aby jego wygląd odpowiadał naturze aspektu Wojownika, który czuwa nad ostrzem Wiary. Mury obronne powinny otoczyć kompleks, a w środku stanąć powinien odpowiedni do przetrzymywania relikwii i innych cennych dla Wiary obiektów ufortyfikowany donżon. Poza tym klasztor powinien zawierać już jedynie proste zabudowania mieszkalne, magazyny, spichlerze, stajnię, warsztat dla kowala i innych rzemieślników oraz oczywiście sept i może dwie lub trzy mniejsze ołtarzyki do cichej modlitwy. Poza tym sądzę, że wśród pól pod klasztorem powinien stanąć sept, w którym na modlitwie mogliby zbierać się ludzie ze wszystkich okolicznych wiosek.
Wielki Septon opróżnił kielich z wodą i odstawił go na blat stołu, od długiej mowy zaschło mu trochę w gardle.
- Jak już mówiłem Wierze niezwykle zależy na tym przedsięwzięciu, aby zapewnić naszym dzielnym rycerzom miejsce, z którego mogliby operować - dopowiedział. - Także bracia ubodzy uprawiając pola wokół klasztoru mogliby pożytecznie spędzać czas, kiedy nie są potrzebni na polach bitwy przeciwko wrogom Siedmiu.
Peter z Astory
Peter z Astory

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Mistrz Gry on Sob Mar 24, 2018 4:32 pm

Król Garth wysłuchał uważnie wszystkich propozycji odnośnie. klasztoru. Wszystko zdawało się mieć sens. Wielki Septon nie wymagał niczego ponad to, co potrzebne. Hightower był zadowolony z tego planu.
- Oczywiście, wszystko to jest jak najbardziej konieczne. Rozumiem, że cała inwestycja zamknęłaby się w sumie kilku tysięcy Złotych Smoków? - próbował oszacować, jakiego rzędu wydatek go czeka. Oczywiście - nie były to małe pieniądze. Ale musiał się z tym liczyć już wtedy, kiedy obiecał zbudować klasztor. - Jak najbardziej korona będzie w stanie to pokryć. Sam się niestety na tym nie znam, dlatego... - skinął głową na jednego ze swoich sług. Ten podszedł do nich z kartką papieru i piórem do notowania. - To mój naczelny inżynier. Będzie odpowiadał za budowę. Z nim Jego Ekscelencja będzie łaskaw skonsultować wszystkie detale, dobrze? Ja zaś dostarczę odpowiednie środki. Budowę możemy rozpocząć już zaraz. Wydzielę odpowiedni kawałek ziemi królewskiej pod miastem. Ile mniej więcej potrwa budowa? - zwrócił się do swojego inżyniera. Ten ukłonił się i oznajmił: - Myślę, że przy zaangażowaniu ludzi Wiary powinniśmy skończyć w jakieś 3 miesiące. Gdzieś do maja. A koszty... jeszcze muszę je dokładnie policzyć, ale szacuję je na jakieś 7, góra 8 tysięcy Złotych Smoków.

Wyrocznia
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Peter z Astory on Wto Kwi 03, 2018 5:50 pm

14/04/336AC

Po kilkudniowej żegludze Wielki Septon dotarł do Starego Miasta i wraz ze swymi rycerzami oddanymi Wierze ruszył natychmiast do septu. Było wiele pracy do wykonania... Do swej samotni natychmiast wezwał swoich zaufanych rycerzy i kapitanów Synów Wojownika, w tym swego przyjaciela oraz dawną zaprzysiężoną tarczę, a obecnie Kapitana-Generalnego zakonu. Wszyscy oni towarzyszyli mu jako jego uczniowie jeszcze zanim został Wielkim Septonem i pod jego nieobecność nadzorowali prace Wiary, a nieustannie zajmowali się odpowiednim kształceniem umysłów przybyłych ochotników do zakonów. Wolne miejsca wśród Najpobożniejszych również obsadził septonami, którzy towarzyszyli jego starej kompanii, jednak w obecnie militaryzowanej Wierze widać było, że kapitanowie Synów Wojownika mają o wiele większy autorytet niż Najpobożniejsi. Trzeba będzie jeszcze jakoś oficjalnie zwiększyć ich głos w sprawach całej wspólnoty, w końcu siedzący w wygodzie Najpobożniejsi często zapominali o tym jak wygląda realny świat, podczas gdy rycerze pamiętali.
Tak czy inaczej spotkanie miało dwa podstawowe cele. Pierwszym było dowiedzenie się ilu rycerzy oraz prostaczków ściągnęło do Starego Miasta na wezwanie Awatara pod jego nieobecność. W końcu powinni dotrzeć w tym czasie rycerze z odleglejszych części kontynentu oraz zbierać się winny poruszające się wolniej rzesze Braci Ubogich, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Druga sprawa dotyczyła postępów w budowie nowego klasztoru w pobliżu Starego Miasta.
Peter z Astory
Peter z Astory

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Mistrz Gry on Czw Kwi 05, 2018 12:29 am

Do Wielkiego Septona od razu przyszli wezwani ludzie, by zdać raport.

Zaufany człowiek Petera, jeden z rycerzy pracujących przy budowie, wystąpił z szeregu i pozostało mu wyjawić, jak idą prace.
- Prace są na ukończeniu, Wasza Pobożność. Siedmiu błogosławi naszym budowniczym. Powinniśmy skończyć do końca miesiąca.

Wyrocznia
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Peter z Astory on Pią Kwi 06, 2018 3:36 pm

Wieści jakie Wielki Septon otrzymał były całkiem satysfakcjonujące. Z pewnością zapowiadał się dobry czas dla Wiary.

15/04/336AC

Awatar Bogów wydał dzisiaj dekret w celu uniknięcia kolejnego wyboru słabowitych septonów na stanowisko, które obecnie piastował. Od dzisiaj nie tylko Najpobożniejsi mieli prawo głosu w wyborze Wielkiego Septona, ale także kapitanowie Synów Wojownika. Ponadto wskazane zostało by rozpatrywać jako głównych kandydatów do objęcia urzędu Awatara właśnie kapitanów - a zwłaszcza kapitana-generalnego - poza samymi Najpobożniejszymi. Oświadczenie zostało przedstawione wszystkim duchownym w Gwiedździstym Sepcie, a także rozesłano je niezwłocznie do wszystkich kapitanów poza jego murami. Informacja zostanie dzisiaj również ogłoszona wiernym, kiedy Wielki Septon odprawiać będzie modły i zacznie roznosić się powoli po całym Westeros.
Peter z Astory
Peter z Astory

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Peter z Astory on Nie Kwi 08, 2018 10:48 pm

Spoiler:
Post ustalony z MG

20/04/336AC - 15 minut po ataku na port

Wielki Septon został poinformowany o przybyciu króla Redwyne'a w czasie modlitwy prowadzonej z częścią rycerzy, septonów oraz innych członków Wiary. Miał zamiar nawet zaprosić władcę Arbor do septu, w końcu jeszcze z nim się nie widział, jednak kilkanaście minut po zejściu gości na ląd do uszu Petera doszły potworne wieści. Zdrada... Ohydna i godna potępienia. Awatar natychmiast wydał rozkazy dla będących w gotowości Synów Wojownika i - zawsze gotowych - Braci Ubogich. Wszyscy inni rycerze mieli szykować się do bitwy. Wielkiemu Septonowi przyniesiono jego pancerz, a gdy słudzy pomagali mu go założyć on sam dyktował jednemu z septonów treść swojej decyzji w sprawie niektórych rodów Westeros. Ogłaszał on w nim rody Targaryenów, za pozwolenie kapłanowi Utopionego Boga splugawić sept, oraz Redwyne'ów, za ten zdradziecki atak na miasto będące siedzibą Wiary w równym stopniu co Hightowerów, wykluczonymi z Wiary. Wszystkie dzieci Siedmiu były w pełni rozgrzeszone jeżeli postanowią wypowiedzieć im wierność lub nawet przegnać czy zabić. Pierwsza z decyzji była nawet wskazana. Wykluczeniu z Wiary nie podlegały jedynie dzieci z tych rodzin. Gdy dokument spisano, Peter podpisał go i przypieczętował, po czym konnym posłańcem wysłał do zakonników w klasztorze dla bezpieczeństwa.
Brata z Synów Wojownika o najdonośniejszym głosie posłano pod chorągwią pokoju konno do portu, by nawiązał kontakt z agresorami. Miał on potępić ich wszystkich w imieniu Siedmiu i przekazać by ich przywódca wyszedł naprzód by rozmawiać z Wielkim Septonem i może odpowiedzieć przed jego ostrzem. O ile się odważy. Zaczęto umacniać wejścia do septu.



Podkład:
Peter z Astory
Peter z Astory

Liczba postów : 43
Data dołączenia : 14/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Mistrz Gry on Pon Maj 14, 2018 4:04 pm

Brat z Synów Wojownika powrócił do Gwiezdnego Septu nieco ponad półtorej godziny od otrzymania zadania. Niestety odpowiedź głównego agresora nie była zbyt fascynująca. Choć król wyraził aprobatę względem stanięcia do stalowego tańca, nie ruszył swych szanownych czterech liter. Wręcz przeciwnie, oznajmiając zgodę na pojedynek, zaprosił do siebie Wielkiego Septona. Jeżeli ten przystał na powyższy warunek, mógł ruszyć w stronę brzegu. Stamtąd zaś zostanie wpuszczony na główny statek, by stanąć w szranki z przebiegłym i niewdzięcznym królem.
W międzyczasie postawiono na nogi wszystkich Synów Wojownika i Braci Ubogich. Rozpoczęto jednocześnie działania, które w większym lub mniejszym stopniu mogły zatrzymać, bądź przynajmniej spowolnić i osłabić inwazję. Później poczęto również ewakuację miasta.
Szept.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Belthasar Karstark on Wto Sie 07, 2018 3:38 am

20 maja 336AC


Ostatnie półtora miesiąca życia Belthasara obfitowało w emocjonujące wydarzenia. Przede wszystkim najważniejsze, został pasowany na rycerza przez samego Wielkiego Septona i przyjęty w poczet Wiary Wojującej. Tak właściwie to dołączył do odrodzonego zakonu Synów Wojownika, który przyjmował tylko rycerzy. Jego trzej przyjaciele postąpili tak samo i wkrótce cała czwórka znalazła się w orszaku jednego z kapitanów, który eskortował króla Harrolda Arryna do Raventree Hall. Jak zasłyszał cała misja zakończyła się powodzeniem i Myle Blackwood został przekonany do porzucenia wiary w starych bogów i przejścia na Siedmiu. Cieszyło to niezmiernie serce Karstarka. W końcu starzy bogowie to okrutne demony i dobrze jest żyć ze świadomością, że jako i on coraz to kolejni ludzie doznają objawienia prawdy, wręcz Starucha oświetla im swą lampą ścieżkę mądrości, by mogli cieszyć się dobrocią Siedmiu.
Nieco inaczej sprawy miały się w drodze powrotnej. Trasa wiodła ich na południowy zachód, najpierw przez nietknięte wojną ziemie Króla Edmure'a, potem przez królestwo Zachodu, królestwo Równin, królestwo Tyrella i wreszcie królestwo Hightowera. Jakoś tak na ziemiach Tyrella dobiegły ich pierwsze pogłoski na temat tragicznej sytuacji Starego Miasta. Ponoć miesiąc temu czyjeś wojska (tu relacje są sprzeczne) splądrowały Stare Miasto, Cytadelę, Gwieździsty Sept i nawet zrabowały zawartość skarbca Wysokiej Wieży! A król Hightower został zamordowany. Cóż, do kolejnych smutnych wieści należało zaliczyć śmierć Wielkiego Septona, Awatara bogów na ziemi, który to pasował Belthasara na rycerza. Całe szczęście szybko został wybrany nowy Wielki Septon, który jak Karstark słyszał był wcześniej rycerzem z tego samego zakonu co on.
Po przybyciu nie zostało mu nic innego jak pomóc mieszkańcom w odbudowie zniszczeń powstałych w Starym Mieście (jeśli jeszcze coś było do odbudowania) i czekaniu na jakieś rozkazy od przełożonych.
Belthasar Karstark
Belthasar Karstark

Liczba postów : 15
Data dołączenia : 28/03/2018

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Czeladnik Gry on Pią Sie 10, 2018 9:53 am

Stare Miasto faktycznie nie było w apogeum swojej potęgi, upokorzone i zrujnowane przez podstępnych najeźdźców. Wysoka Wieża wciąż pięła się jednak w górę, a nie był to też wszak pierwszy w historii najazd Żelaznych Ludzi. Szkoda tylko, że dobroduszny Garth Hightower zostanie na wieki zapamiętany jako król, który swoją niefrasobliwością zezwolił na tę tragedię... Wydarzeń zdecydowanie ze wszystkich najgorszym był upadek Cytadeli, który z pewnością będzie miał konsekwencje dla całego Westeros. Utrata tak wielu uczonych mężów i ksiąg będzie odbijać się czkawką przez dziesięciolecia, jeśli nie wieki, o ile w ogóle zakon maesterów przetrwa tę probę. Być może był to nawet początek nowej ery? Mógł być to koniec ich swoistego monopolu na wiedzę, a rolę wysyłanych przez Cytadelę maesterów przejmą najemni mędrcy wynajmowani przez lordów? Kto wie, kto wie... Były to jak na ten moment tylko dywagacje, a w głowie Belthasara i tak bardziej istotny był los Wiary, której był członkiem. Świeżo upieczonym, acz pobożnym i szczerze oddanym.

Trudy życia wyzwalały z ludzi ich realne oblicza. Prawdziwie prawi dowodzili swojej wartości oraz oddania Bogu, tytanicznym wysiłkiem wspierając swych bliźnich. Inni zaś okazywali się być degeneratami, w chwili słabości stada żerując na tym dobytku, które przy nim pozostało. W chwili gdy wojska Wysokiej Wieży powróciły do miasta, sytuacja została w pewnym stopniu opanowana, zwłaszcza po powrocie kontyngentu Wiary Wojującej. Większość żołnierzy trwało jednak w gotowości do dalszych działań wojennych, zaś porządku na ulicach pilnowały niedobitki straży miejskiej oraz bracia Belthasara. Podczas jednego z takich rutynowych patroli, kiedy to razem z dwoma innymi rycerzami wracał wieczorem do monastyru, Karstark usłyszał z jakiejś bocznej alejki stłumione krzyki. Zajrzawszy tam zza węgła ujrzał grupę mężczyzn osaczających i uderzających kijami samotnego człowieka. Człowiek ten miał na sobie... szatę septona. Z krzyków, które słyszeli rycerze wynikało, że mężczyźni wyzywali bezbronnego kapłana od szelm oraz złodziei.

Bolton 2.0
Czeladnik Gry
Czeladnik Gry

Liczba postów : 531
Data dołączenia : 07/03/2018

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Belthasar Karstark on Pią Sie 10, 2018 11:08 pm

Wieczorem po ciężkim dniu pełnym dbania o porządek w splądrowanym mieście Belthasar wraz z dwójką towarzyszy wracał do klasztoru, by zaznać spoczynku. Niespodziewanie usłyszał jakieś krzyki dobiegające z bocznej uliczki, których było tu pełno. Wszak wiadomym wszystkim było, że Stare Miasto to prawdziwy labirynt brukowanych uliczek. Podjechał konno do wylotu tej pierwszej wspomnianej i ujrzał zatrważający widok. Grupa domniemanych heretyków była zajęta uszkadzaniem zdrowia prawdopodobnie niewinnego septona. Korzystając z przewagi wysokości postarał się najpierw ujrzeć, czy po drugiej stronie uliczka wychodzi w inną. Jeśli tak, wysłał jednego ze swoich towarzyszy, żeby pojechał naokoło i odciął bandytom drogę ucieczki. Jeśli nie, to nikogo nie wysyłał. Zsiadł z konia, ściągnął z pleców tarczę i przytroczył ją sobie do lewego przedramienia. Następnie pospiesznym krokiem skrócił odległość dzielącą go od mężczyzn, pobrzękując stalowymi trzewiami na bruku. W międzyczasie poluzował miecz w pochwie i korzystając z prawicy wysunął ostrze na kilka cali, żeby wszyscy pozostawali w świadomości groźby użycia go.
- Przestańcie natychmiast! - krzyknął, gdy był już blisko, żeby przebić się przez hałas robiony przez najwyraźniej wściekłych ludzi. Swoją uwagę skierował na najbliższego z agresorów. - Wyjaśnij mi co się tutaj dzieje - rzucił krótki rozkaz.
Belthasar Karstark
Belthasar Karstark

Liczba postów : 15
Data dołączenia : 28/03/2018

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Dorian Hightower on Sro Wrz 12, 2018 7:42 pm

1 maj 336 AC

Król wybrał się od razu do Wielkiego Septona. Wziął ze sobą swoje dwie zaprzysiężone tarcze i jeszcze czterech zbrojnych. Ruszył na miasto uprzednio ubierając się elegancko i przypinając miecz do pasa. Gdy dobił do brzegów Starego Miasta wsiadł na konie razem ze swoją obstawą i ruszył w stronę Septu.
Po niedługiej drodze przez miasto, które jeszcze odradzało się po ataku, Dorian w końcu wkroczył do septu. Zwrócił się do pierwszego napotkanego kapłana, że musi widzieć się z Wielkim Septonem. Poczekał aż ten powiadomi swojego "szefa" i sprowadzi go do króla.
- Wasza Świątobliwość - powiedział na powitanie. - Dobrze cię widzieć. Mam pewną sprawę, która wymaga zaangażowania Wiary. Mianowicie... Chcę wziąć ślub. Za pięć dni. - Poczekał na odpowiedź kapłana, żeby przejść do najważniejszego faktu. Gdy zapytał on o tożsamość panny młodej, Dorian odetchnął głęboko i powiedział: - Z Laurą Hightower. Moją siostrą. - Zrobił krótką pauzę, żeby dać czas wszystkim słyszącym tę nowinę na jej przetrawienie. - Pamiętam nauki Jego Świątobliwości Petera z Astory... miałem nadzieję, że Wiara dalej podąża wytyczoną przez niego ścieżką i nie stygmatyzuje żadnej formy miłości. Wszak wszystkie one zsyłane są przez Siedmiu. - Patrzył na septona i co jakiś czas zerkał na okolicznych kapłanów, którzy musieli słyszeć co powiedział. Ciekawe czy dalej popierają poglądy Petera. - Chciałbym, żeby ceremonię poprowadził Wielki Septon. Nie będzie to nic wielkiego. Skromny ślub i małe wesele. Czasy są za trudne na wielkie uczty.
Czekał cierpliwie na odpowiedź septona.
Dorian Hightower
Dorian Hightower

Liczba postów : 215
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Mistrz Gry on Nie Wrz 16, 2018 12:04 am

Wielki Septon przebywał w swojej samotni pogrążony w pracy i modlitwie. Wiara poniosła olbrzymie straty podczas ataku, dlatego też pozostali przy życiu oficerowie zakonów walczących, ważniejsi septoni, a zwłaszcza Awatar Bogów, mieli pełne ręce roboty. Wciąż nie wypełniono wszystkich braków na najwyższych stanowiskach, przez co obecnie znaleźć można było w sepcie jedynie trójkę Najpobożniejszych. Było to też co prawda spowodowane tym, iż po grabieży Gwieździstego Septu potwierdzono jedynie pięć zgonów spośród tych bogobojnych ludzi, zaś resztę uprowadzono i wciąż mogli powrócić prowadzeni latarnią Staruchy. Tak czy inaczej, kapłan zaoferował się zaprowadzić Jego Wysokość do głowy Wiary, aby król mógł przedstawić sprawę z jaką przybył. Oczywiście król mógł również się uprzeć i żądać sprowadzenia duchownego przed swoje oblicze, ale jeśli tego nie zrobił otrzymał uprzejme powitanie ze strony Awatara oraz zaoferowano mu wody by zwilżyć gardło w czasie rozmowy.
Na twarzy Wielkiego Septona pojawił się bardzo delikatny uśmiech, kiedy monarcha powiedział mu z jaką sprawą przybył. I szybko znikł, kiedy padło imię kobiety, z którą Dorian miał zamiar się ożenić. Najwyraźniej nauki poprzedniego Awatara Bogów w tej kwestii nie znalazły miejsca w sercu jego następcy.
- Mój poprzednik był wielkim człowiekiem, który chciał silnej i głoszącej mądrość Siedmiu w coraz to nowych krainach Wiary - odezwał się. - Jednak nie wszystkie jego rozmyślania były stosowne, sam o tym wiedział pozostawiając takie sprawy do dłuższej kontemplacji podczas modlitwy. Dlatego właśnie nie zostały podobne rzeczy ogłoszone szerzej - wyjaśnił, starając się poskromić swoje obrzydzenie. - Podobny ślub byłby występkiem w oczach Siedmiu. Wiara nie przyczyni się do czegoś takiego, zaś Wasza Miłość powinien odbyć całonocne modły by przeprosić bogów za podobne przemyślenia i prosić ich by przegnali podobne myśli.

Maester
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 2691
Data dołączenia : 20/11/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Dorian Hightower on Wto Wrz 18, 2018 8:50 pm

Ech... oczywiście nie wszystko musiało pójść zgodnie z planem. Dorian był niemal pewny, że Wielki Septon się zgodzi. Słyszał nauki Petera i był przekonany, że jego zakon popiera te poglądy. Cholerni kapłani. Cholerna wiara.
- Występkiem w oczach Siedmiu... - Dorian spojrzał w podłogę w zamyśleniu. Przez głowę przebiegło mu kilka myśli. Między innymi taka, żeby oskarżyć Wielkiego Septona o herezję i spalić go na stosie. Może następny byłby mu bardziej przychylny? Odgonił jednak tę myśl... Na razie. - Może to i racja. Przemyślę to jeszcze. Tymczasem chciałbym zaprosić Waszą Świątobliwość do Wysokiej Wieży w celach omówienia spraw wojny z żelaznymi oraz może dłuższego porozmawiania o sprawie ślubu. Chciałbym, żeby była przy tym również Laura.
Pożegnał się z kapłanem najgrzeczniej jak potrafił, dał znak swoim ludziom i wyszedł z Septu na miasto. Cała grupa ruszyła wkrótce w stronę Wysokiej Wieży.
Dorian Hightower
Dorian Hightower

Liczba postów : 215
Data dołączenia : 05/12/2017

Powrót do góry Go down

Re: Gwiezdny Sept

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach